BBC Spikerlerinin Bile Zorlanacağı Bu İngilizce Telaffuz Testini Geçebilecek misin?

-

Bu testte yapman gereken şey aslında oldukça basit. Söylerken kimi zaman bizleri zorlayan, kimi zaman da “Vayy bee! Ne de güzel söyledim.” diye içimize içimize sevinmemizi sağlayan bu İngilizce kelimelerin doğru telaffuzlarını bulmak. Hazırsan başlayalım!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
laranaz-aydur

aksan berbat türk klasik aksanı gidip bir translate den bile okutmadınız

tommy

iyi de doğru olanlar bile hep yanlış. 1. beautiful öyle "d" ile okunmaz "alveolar flap" denen"r" ye yakın bir ses ile okunur. 4. "skeycuıl" değil "skecıl" düz "e" ve "ı"ya yakın "schwa" sesi ile. 5. ençuziyastik nedir aq "th sound" diye bir şey var. 6. ve 7. bunlar doğru aslında ama niye british'e geçip "r"yi düşürdün sonunda. amerikan aksanı ile başlamıştı.

dilaraaydin34

Beautiful 'd' ile okunur.

tommy

'd' ile okunmaz. "alveolar flap" denen ses ile okunur, sen onu "d"ye yakın duyarsın. Tabii bu ingiliz aksanları için geçerli değil. Orda "t" ve "glottal stop" daha yaygındır. (google "glottal stop")

so-far-so-good

Skor: 11/11 İngilizce Seviyen: Shakespeare! Tebrikler, congratulations :) Testin tüm sorularına doğru cevap verdin, kusursuzdun. Bu yüzden senin içine Shakespeare’in ruhu kaçtı sandık bir an, öyle bir İngilizce tellafuz bilgisinden bahsediyoruz burada. Hadi yaz bi’ sone de, okuyalım... Ama her şeyden önce bu İngilizce telaffuz konusu n’olacak ya?! Bu konunda yıllar yılı çektiğin dertleri bir düşünsene! Tamam bu testi süper yaptın ama bu testle bitmeyecek ki İngilizce. Biz de telaffuzu birazcık zor bir bisküvi olarak (MekVitiiiz) senin yanındayız. ----------LAN İNSAN BARİ EŞANTİYON BİŞİY GÖNDERİR . BOŞUNA ÇÖZDÜK

selma.erdal.3

Bunlar anlaşılan yerli/milli öğretmen sesler:))

baris-altay1

11/28 şu an bröve veriyor kompitür

Görüş Bildir