Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bayrama Özel Şeker Paylaşımlarıyla Bize Mizah Harçlığımızı Vermiş 15 Kişi

6.5bPAYLAŞIM

Bu bayramda mizahsız geçmez... İşte bayrama özel şeker tadında paylaşımlar sizlerle :)

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
farukk57

Şu millete köylü diyenler sanırsın ki ingiliz kraliyet ailesinde yetişip sonradan Türk yurduna yerleşmiş. Bayram gibi özel günlerde köylerine gidip yaşlı ana babalarını, akrabalarını mutlu eden insanları köylü diyip aşağıladığını sanan tek hücrelilerle aynı ortamda yaşıyoruz, yazık. Köyleri yerine sahillere plajlara yurtdışına çıkanların ötekileştirildiğini hiç görmedim ne hikmetse..

elif-erkan1

Sondaki çocuk ve onun şımarıklığı aşırı sinirimi bozdu yalnız. Diğerlerine de gülmedim, nedir bu köylü muhabbeti ya? He ulan çok komik.

s_a_z_a_k

komik mi köylü muhabbeti şimdi. üstün mizah anlayışı (!)

hastalik-hastasi

gulmedim.

cherry-patates

Köylü muhabbetini komik bulmak aşağılık kompleksidir bana göre. Ben bu kadar ötekileştirici söylemlere gülen insanların olduğu bir toplumda bir şeylerin yanlış gittiğini hala nasıl görmüyoruz ona şaşırıyorum. Aptal mısınız ya siz? Biz büyük şehirde doğduk diye hepimizin dedesi Ankara'nın İstanbul'un eski bürokratlarından mı? Bu ülke ne zamana kadar tarımla geçindi, nüfusun yarısından fazlası "köylü" dediğiniz çiftçiydi. Böyle yargılarınız yüzünden asıl gücün olduğu o sınıfta (sınıflamaya karşıyım) eğitim sağlamak zorlaşıyor. Siz de hala büyük şehirde doğup büyüyen lisans eğitimi alan bizlerin şansını kendi başarımızmış gibi değerlendiriyorsunuz. Tarım bitti demeyip mecburen göçen insanları aşağılıyorsunuz. Bu iğrenç tamam mı İĞRENÇ!

Gizli Kullanıcı

70 yıl önce nüfusun %80'i köylüydü. Herkes 10 kuşaktır aristokrat sınıftan gelmiş gibi davranıyor ya buna bitiyorum. Bunun adı cidden aşağılık kompleksi. Dünkü bok çıktığı kabuğu beğenmiyor.

Görüş Bildir