Görüş Bildir
Haberler
Başkonsoloslor Teröre Karşı İstiklal'de Yürüdü

Başkonsoloslor Teröre Karşı İstiklal'de Yürüdü

19 ülkenin İstanbul başkonsolosları, Beyoğlu, Fatih, Esenler belediye başkanları ve AK Parti İstanbul İl Başkanıyla İstiklâl Caddesi'nde teröre karşı yürüdü. Saldırının gerçekleştiği yere karanfil koyarak, hayatını yitirenleri andı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul'da 19 ülkenin başkonsoloslarıyla Beyoğlu, Fatih, Esenler belediye başkanları ve AK Parti İstanbul İl Başkanı, İstiklâl Caddesi'nde yürüyerek teröre karşı tepkilerini ortaya koydu. Konsoloslar ve belediye başkanları Galatasaray Meydanı'nda önce saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bıraktı.

Burada açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 19 Mart Cumartesi sabahı terörün İstiklâl Caddesi'ni vurduğunu söyledi. 'Terör insanlığa kast ederek insanlarımızı öldürdü. Burada yapılan saldırının sadece bize değil, insanlığa ve insanımıza olduğunu söylemiştik. Biliyoruz ki terör kimseyi ayırmıyor. Türk, Kürt, Alevi, Sünni ayırmıyor' dedi.

Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Henri Marc Jose Vantieghem da 'Türk insanından aldığım destek, birlik ve beraberlik mesajları için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bugün burada olmamın sebebi Beyoğlu'daki saldırıyla ilgilidir. Birçok farklı milletten vatandaş hayatını kaybetti. Böyle yerler çok kozmopolit olduğu için vuruyorlar. Bunun için birlik ve beraberlik içinde savaşmamız gerekiyor' dedi.

ABD İstanbul Başkonsolosu Charles Frederick Hunter ise Türkiye ve Belçika’ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 'Bütün ülkelerin beraber hareket etmesi lazım. Hem Türkiye'nin hem de Belçika'nın başı sağolsun' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstiklâl Caddesi'ndeki terör saldırısında üç vatandaşlarını kaybettiklerini hatırlatan İsrail İstanbul Başkonsolosu Shai Shabati Cohen de şunları kaydetti:

'Buradaki Türk makamlarına çok teşekkür ediyoruz. Hem hayatlarını kaybeden İsrail vatandaşları, hem de yaralananlar için her türlü kolaylığı sağladılar. İş birliği yapmaya devam etmeliyiz. Bu patlamanın yaşandığı ve çiçeklerimizi koyacağımız noktadaki saldırı umarım bizim ve herkes için son terör saldırısı olur.'

Açıklamaların ardından İstiklâl Caddesi'nden Belçika Başkonsolosluğuna yürüyen başkonsoloslar daha sonra Belçika İstanbul Başkonsolosluğunu ziyaret etti.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Peki Ankara da ölen TÜRKLER ??? Nasıl bir millet olduk ölen ermeni oldu ermeni olduk ölen yahudi oldu yahudi olduk.. Tabi ki Hiç bir insanın ölmesini istemem... Devamını Gör

durzatorix

İstiklal de o gün kaç polis vardı acaba :D

Altan Çetin

bunlar bildiğin konsolos köpekleri ya gerçek konsoloslar nerelerde yuvalarında mı