Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başarısızlığınızın Acısını Yaşayarak Başarıya Nasıl Ulaşılır Anlatıyoruz!

44PAYLAŞIM

Siz nasıl başarısızlıklarınızın üstesinden geliyorsunuz? Başarıya ulaşmanın sırrı ne? Yaşadıklarımızdan en iyi dersi nasıl alırız? Hemen açıklıyoruz:

Kaynak: http://time.com/4941487/failure-recover/

Başarısızlığınızın yasını tutmak, üzerine düşünmek kulağa pek eğlenceli gelmese de...

Yeni bir araştırma, başarısızıklarınızdan ders almanın en güzel yolunun bu olduğunu söylüyor.

Neden mi?

Başarısızlıklarının kendisini etkilemesine izin vermeyenlerle karşılaştırıldığında...

Başarısızlıklarının üstüne kafa yoran insanların, aynı başarısızlığı tekrar yaşamamak için daha çok çalıştığı görülmüş.

Çünkü başarısızlığın acısını yaşadığınızda başarısızlığın nasıl hissettirdiğini öğreniyorsunuz.

Ve nasıl hissettirdiğini bildiğiniz için aynı hissi bir daha yaşamayayım diye elinizden geleni yapmaya daha motive oluyorsunuz.

Ohio State Üniversitesi’nde Selin Malkoç’un yaptığı bu konudaki deneyde, 98 kişinin internette en ucuz mikseri bulmasını istemişler. Eğer en ucuzunu bulurlarsa bir ödül kazanacaklarını belirtmişler.

Daha sonra katılımcıları ikiye bölmüşler ve bir gruba kaybettiklerini düşünmelerini ve kaybetmeleri durumunda yaşadıkları duygulara odaklanmalarını isterken, diğer grubun da kaybetmeleri durumunda ne olacağına dair detaylar düşünmelerini istemişler. Daha sonra her iki gruba da kaybettiklerini ve asıl fiyatın söylediklerinden 3.27 dolar düşük olduğunu açıklamışlar. Benzer bir ikinci görev verildiğinde, duygularına odaklanmaları söylenen grup, diğer gruba kıyasla en düşük fiyatı araştırmak için yaklaşık% 25 daha fazla vakit geçirmiş.

Dolayısıyla uzmanlar bir başarısızlık yaşadığınızda gelecekte daha başarılı olmanız için unutmanızı değil, başarısızlığınızı sindirmenizi öneriyor.

Başarıyla ulaştığınız zaman tüm başarısızlıklarınızı unutursunuz zaten. Bizce mantıklı, sizce? 😜

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sogukdus

başarısızlık olabilir hoş karşılamak lazım ama bazı insanlar bir şeyin hüsranla biteceğini bile bile hep aynı hatayı yapıyor, insanı deli etmek istercesine, hatalar insanlar içindir ama aynı hatayı tekrar edenler ahmaktır bunun başka açıklaması yok

Görüş Bildir