Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başarılarla Dolu Bir Hayat: Ekonomiye Adeta Hükmeden İnsan Mahfi Eğilmez Kimdir?

3PAYLAŞIM

Sanatçılar, oyuncular, sporcular, modeller hemen hemen hepsinden bahsettik. Bu sefer biraz daha farklı birinden bahsedeceğiz. Dr. Ahmet Mahfi Eğilmez desek? Evet, kendisi Türk Ekonomist ve yeminli mali müşavir. Tabii daha detayları da var.

Gelin biraz Mahfi Bey'den bahsedelim.

Eğilmez, 1950 İstanbul doğumlu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat bölümünü bitirmiş hemen ardından da Gazi Üniversitesi'nde Kamu Maliyesi alanında doktora yapmıştır. Akabinde de tabii 'Yeminli Mali Müşavir' olmuştur.

Doktorluk ünvanından sonra meslek hayatına atılan Eğilmez, 1972 yılında Maliye Müfettişi olarak göreve başladı.

Kıdemi hızla yükselen Eğilmez sırasıyla:

  • Gelirler Genel Müdür Yardımcısı 

  • Hazine Kamu Kurumları ve İştirakleri Daire Başkanı

  • Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı, gibi görevlerde bulundu.

Ardından Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavirliği gibi önemli görevlere geldi.

Washington Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri görevinin ardından, Hazine ve Dışticaret Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü, Hazine ve Dışticaret Müsteşar Yardımcısı görevlerini yaptı ve 1997 yılında kamu görevinden ayrıldı.

Kamu görevinden ayrılmasının ardından Dr. Eğilmez, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Muhassas Üyeliğine yapmakta.

Muhassas üyeliğinin yanı sıra, Dr. Eğilmez, Garanti Leasing ve Doğuş İnsangücü Kaynakları A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığı gibi görevlerde de bulunmuştur. 

Eğilmez, bir dönemler de Radikal Gazetesi, Yeni Yüzyıl, aylık CNBCe Business dergisinde köşe yazarlığı yapmasıyla da bilinmektedir.

Yayımlanmış 16 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunan Eğilmez,şu anda Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak eğitim vermekte ve NTV televizyonunda ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk yapmaktadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir