Bakımını Üstlendi, Evlat Edindi, 10 Yıl Annelik Yaptı: Gülsüm Kabadayı 'Umut'unu Kaybetti...

 > -

Antalya'da 2008 yılında gerçekleşen kaza sonrası üzerinde kimlik bulunmayan bir kişi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan gencin bakımını aynı hastanede bir yakınına refaket eden Gülsüm Kabadayı üstlendi. Kabadayı kimsesi olmayan bu gence 'Umut' adını vererek yanına aldı ve bugüne kadar bakımını üstlendi. 

Bugün Antalya'dan gelen haberle ne yazık ki Umut'un hayatını kaybettiği öğrenildi. Kabadayı Umut'u son yolculuğuna uğurlarken de yalnız bırakmadı...

 

Üç çocuğu olan Gülsüm Kabadayı, hastaneye yatırılan kimliksiz gencin önce hastanede bakımını üstlendi, daha sonra da 'Umut' adını vererek yanına aldı.

Yaklaşık 40 kilogram olan gencin yanından hiç ayrılmayan Kabadayı, yaşam mücadelesini kazanan kimsesiz gencin 'koruyucu ailesi' oldu.

Kabadayı, yatalak olan gence şefkat ve sevgiyle bakmaya başladı ve ona Umut adını verdi.

Umut'un sıcaktan havalardan rahatsız olması nedeniyle evini dahi değiştirerek daha yüksek rakımlı bir yere taşındı.

Hem gerçek ailesini bulmak hem de bu insanüstü iyiliğin herkes tarafından duyulmasını sağlamak için Kabadayı Rusya'ya davet edildi.

Her ne yaparsa yapsın Umut'un bakımını ihmal etmeyen Kabadayı, felçli Umut'un oturmasını ve basit sorulara tepki verebilmesini sağladı.

Rusya'da kahraman ilan edilen Kabadayı Türkiye'de de defalarca 'yılın annesi' ödülünü aldı.

Fakat sevgi ve fedakarlık timsali Gülsüm Kabadayı'nın Umut'lu yaşamına, yaklaşık 10 gün önce evladının fenalaşmasıyla gölge düştü.

Ambulansla Antalya'daki özel bir hastaneye kaldırılan Umut, tedaviye cevap vermedi ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti...

Kabadayı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir yoğun bakımda kavuştuğu Umut'u yine bir yoğun bakımda kaybettiğini dile getirdi.

Umut'a sevgisini verdiğini ifade eden Kabadayı, "Benim 4 oğlum var diyordum. Sen nerelere gidiyorsun Umudum. Kardeşlerinden nasıl ayrılacaksın. Seni çok sevmişiz. Ciğerlerim yanıyor. Bu ölüm yakışmadı." diye konuştu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaRusya
Görüş Bildir