Görüş Bildir
Haberler
Bakanlık, Salda Gölü'ndeki Değişim İçin 'Polen ve Ağaç Birikintisi' Dedi

Bakanlık, Salda Gölü'ndeki Değişim İçin 'Polen ve Ağaç Birikintisi' Dedi

Salda Gölü’nde Millet Bahçesi yapılan bölgedeki suyun ve kumun renginin değiştiği görülmüştü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu değişimin 'Polen ve ağaç birikintisi'nden kaynaklandığını savundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

'Türkiye'nin Maldivleri' olarak nitelenen Salda Gölü kıyısındaki kumlar ve suyun renk değiştirmesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'açıklama' geldi.

Millet Bahçesi inşaatının devam ettiği göldeki değişimin, çevredeki çamlık ve sazlık alanlarda polenlerden ve ağaç birikintilerinden kaynaklandığını savunan Bakanlık, 'Polen patlamaları, bahar aylarında yaşanan doğal bir süreçtir. Mevsimsel olan görüntü her yıl dönemsel olarak gerçekleşmektedir' dedi.Millet Bahçesi inşaatı için 'koruma projesi' ifadesini kullanan Bakanlık, kirliliğin projeden kaynaklandığına yönelik iddiaların asılsız olduğunu öne sürdü.

Salda Gölü'nün bugünkü ve iki yıl önceki fotoğraflarına yer verilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: 

'Salda Gölü kıyısında oluşan renk değişikliği göl çevresindeki çamlık ve sazlık alanlarda polenlerden ve ağaç birikintilerinden kaynaklanmaktadır. Polen patlamaları, bahar aylarında yaşanan doğal bir süreçtir. Mevsimsel olan görüntü her yıl dönemsel olarak gerçekleşmektedir.

Salda Gölü'nde bilim insanlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte uluslararası düzeyde katılımcı ve şeffaf bir koruma çalışması yürütülmektedir. Göl kıyısındaki renk değişikliğinin bölgede yürütülen koruma projesinden kaynaklandığına yönelik iddialar tamamen asılsızdır.'

Sosyal medyada tepkilere neden olan o görüntüler 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
68
33
5
3
3
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
avimoshe

koyudunuz yine ortalığın amına kabul edemiyosunuz

İronici

Ne desin? “Siktik anasını ama olsun biz kazandığımız paraya bakarız” mı desin?

tom lee jones

yasasin ilmihalci kapitalist dinci zalimler cehennem!