Görüş Bildir
Haberler
Bakan Koca SABİM 184'e İhbar Edin Demişti! SABİM 184 Hattı Nedir? SABİM 184’e Erişim Nasıl Sağlanır?

Bakan Koca SABİM 184'e İhbar Edin Demişti! SABİM 184 Hattı Nedir? SABİM 184’e Erişim Nasıl Sağlanır?

Sunay Korkmaz
18.02.2021 - 12:52

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında, Kovid-19 aşısının sadece Bilim Kurulunca belirlenen öncelik sırasına göre ve herkes için ücretsiz yapıldığını belirtti. Koca ayrıca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısında öncelik sağlayacakları iddiasıyla vatandaşlardan para talep eden dolandırıcılar hakkında adli işlem başlatılacağını bildirerek, aşı dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyararak para talep edenler için 'SABİM 184'e ihbar edin.' ifadesini kullanmıştı. Peki, SABİM 184 hattı nedir? SABİM 184’e nasıl erişim sağlanır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

SABİM 184 Hattı Nedir?

SABİM 184 Hattı Nedir?

'SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı'  yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında, yazılı mesaj üzerinden vatandaşlara danışmanlık hizmeti vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezince kurulmuştur.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca hazırlanan algoritma çerçevesinde hizmete sunulan danışma hattı, 7 gün 24 saat vatandaşların güvenilir ve güncel bilgilere ulaşmasını amaçlıyor.

Vatandaşlar, Covid-19 hakkındaki genel bilgiler, korunma yolları, tıbbi maske kullanımına kadar birçok konuya ilişkin merak edilen sorulara SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı ile cevap bulabiliyor.

Vatandaşlara bu hizmet için tahsis edilen '0541 888 0184' numaralı Whatsapp hattı üzerinden verilen danışmanlık hizmeti kapsamında riskli vatandaşların ne yapması gerektiği konusunda detaylı bir yönlendirme hizmeti de sunuluyor.

SABİM 184’e Erişim Nasıl Sağlanır?

SABİM 184’e Erişim Nasıl Sağlanır?

Bu hizmet için tahsis edilen iletişim numarası telefon rehberine eklendikten sonra SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı'na yazıldığında, 'Bu hat, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) hakkında bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Lütfen yapmak istediğiniz işlemin başında yer alan rakamı yazarak cevaplayınız.' seçeneği ekrana çıkıyor.

Tuşlama işlemi yapıldıktan sonra algoritma sorularına ve verilen cevaplara göre hastalık şüphesinin değerlendirilmesi yapılıyor.

Riskli kişiler belirtilerine ve durumlarına göre SABİM bünyesindeki sağlık personeline, sağlık kurumlarından muayene randevusu alması için Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne (MHRS) ve aile hekimlerine yönlendiriliyor ve SABİM tarafından takibi yapılıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın