Babil Dizisinde İrfan'ı İhbar Eden Ciğersiz Kim?

-
Abone ol

Babil'in son bölümünde İrfan polise yakalandı. Peki onu kim ihbar etti? Şüphelileri inceliyoruz.

Babil dizisi başlar başlamaz sosyal medyanın gündemine düştü. Cuma günleri AB seyirci grubunda ipi göğüsleyerek birinci oluyor.

Dizinin baş kahramanı İrfan, finans alanında kendini kanıtlamış başarılı bir akademisyen. Bir başka akademisyenin iftirası üzerine açığa alınıyor.

Bir ihale döneminde ihaleye fesat karıştırmakla suçlanıyor.

Beş parasız ve işsiz kalan İrfan'ın yüzüne kapanıyor her kapı. Bu sırada da oğlunun amansız bir hastalığa yakalandığını öğreniyor.

Halit Ergenç

1 milyon gibi büyük bir paraya ve Amerika'ya gidebilecekleri sahte bir pasaporta ihtiyaçları var. Karısıyla beraber kime gitseler, borç isteseler kapılar yüzlerine kapanıyor.

Nur Fettahoğlu

Çünkü İrfan'ın pasaportu üzerine tedbir kararı var, yurt dışına çıkamıyorlar.

İrfan da çaresizce eski arkadaşı Egemen'e ulaşıyor. Pis işlere bulaşan Egemen'in önerisi ise kritik; dolandırıcılık.

Ozan Güven

Süleyman isimli karanlık ve mafyatik bir iş adamını dolandırmaya kalkışıyorlar. Fakat dolandırma işinde başarılı olsalar da sonunda yakalanıyorlar.

Mesut Akusta

Süleyman'a parasını misliyle ödeme sözü vererek öldürülmekten kurtuluyorlar. Yani İrfan'ın hem oğlu için para bulması, hem de Süleyman'a borcunu ödemesi lazım.

Süleyman'ın ise genç ve güzel bir sevgilisi, daha doğrusu metresi var. İsmi İlay. Kim bu İlay biliyor musunuz? İrfan'ın unutamadığı eski sevgilisi!

Birce Akalay

Egemen de zaten İlay'la ilişkisi sayesinde Süleyman'ın yamacına yaklaşabilmiş.

Şimdi İrfan'ın hem Süleyman'a para bulması, hem karısı Eda'nın kıskançlığı ile baş etmesi, hem İlay'dan uzak durmaya çalışması, hem de Süleyman'a bu eski aşkı çaktırmaması lazım.

İlay ve İrfan'ın ayrılık nedenini tam olarak öğrenemedik. Ama ikisi de hala birbirlerine aşık. İrfan'ın kendisiyle İlay'ı unutmak için evlendiğini bilen Eda da, İlay'ın ortaya çıkmasıyla korkmaya başladı.

Bir an önce para bulması gereken İrfan ve Egemen, bir Ponzi sistemi kurarak dolandırıcılık yapmaya karar veriyor. Babil isminde bir madencilik şirketi kurduklarını söyleyerek yatırımcıların parasını alıyor.

Aslında böyle bir madencilik şirketi yok. Bir süre kar payı dağıtıp olabildiğince sermaye toplayacak, sonra da tüyecekler.

Bu sırada hayatlarına Ayşe isminde sekreter bir kız giriyor, Süleyman'ın sekreteri. Oldukça meraklı, hem Süleyman hem de İrfan'la epey ilgileniyor.

Aslı Enver

Aslında önceleri Süleyman'ın işini kurcalıyor ama Babil Madencilik işinde bir bit yeniği olduğunu anlayınca orayı da yakın markaja alıyor.

Gelelim asıl konumuza. Son bölümde İrfan Babil Madencilik'i hızla büyütürken oğlunun hastalığı da aynı hızla ilerledi. Bir an önce yurt dışına gitme ihtiyacı doğdu.

Egemen'e işi bitirmeyi ve paraları bölüşüp kaçmayı teklif etti. Egemen ise paranın tadını alınca, daha fazla kazanma hırsı devreye girdi. İrfan'ı ikna edemediği için de epey bozuldu.

İrfan yine de Egemen'i, Süleyman'ın yanına yerleştirdiği ortağı ve eski sevgilisi İlay'ı geride bırakarak Amerika yoluna koyuldu.

Fakat bir ihbar alan havaalanı polisi onu sahte pasaportuyla geçiş yapmaya çalışırken kıskıvrak yakaladı.

Ailesiyle birlikte karakola götürüldüğünde ise karşısında Süleyman'ın adamı vardı. Kim ihbar etmişti onu? Kim İrfan'a o büyük kazığı atmıştı?

Şimdi 6. bölümde bunun cevabını alacağız. Üç şüphelimiz var:

Tam İrfan'ın tutuklandığı dakikalarda aslında gizli bir polis olduğunu öğrendiğimiz Ayşe, baş şüphelilerden. İrfan'ın yazıcıdan çıkarttığı biletleri ve üzerinde tanımadığı bir ismi görünce onu yakalatmış olabilir. Tek kuşkumuz ise İrfan'dan hoşlandığını düşünmemiz.

Yine de görev aşkı bu duygunun üzerinde olabilir.

İkinci şüphelimiz ise İlay. İrfan'ı bir daha görememe ihtimalini kabul etmeyeceğinden ve o gittiğinde büyük bir para da kaybedeceğinden Süleyman'a söylemiş olabilir. Zaten Süleyman'ın adamının emniyette olması da enteresandı. Tek şüphemiz ise oğlunun hastalığını bildiği için onun canını tehlikeye atmak istemeyeceği.

Gelelim son şüpheliye: Egemen. Tam işler yolunda giderken ve hayal ettiği hayatı yaşarken, bunları bu kadar çabuk kaybetmek istemeyecektir. Bizim baş şüphelimiz o.

Peki sizce İrfan'ı ihbar eden kim? Cuma günü öğreneceğiz ama biz tahminleri alalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rcpbyrm

şüpheli diye zaten bütün karakterleri yazmışsın :) hala kim diyor. ben ihbar ettim .

sinan-kaya7

İrfanı ihbar eden haindir fetöcüdür

kleri-kohen

Bence ihbar eden Ayşenin amiri😉

denz-filiz

ben ne bileyim zaten izlemiyorumki

helmex

fazla kasmayin, ihbar edilmese ve yurt disina cikip bir daha gelmeyeceginden dizi biterdi )))

Görüş Bildir