Babadan Zengin Olan İnsanlar ile Sıfırdan Zengin Olan İnsanlar Arasındaki 15 Fark

 > -
Abone ol

Şimdi "Biz zengin değiliz ki, ne işimize yarayacak bunlar? Bu farkları öğrensek ne olur, öğrenmesek ne olur?" diyebilirsiniz. Ama böyle düşünmeden önce her insanın bu dünyaya zengin olarak gelmediğini unutmayın. Evet günümüzde zengin olmayı bırak geçinmenin bile çok zor olduğunu düşünebilirsiniz ama unutmayın ki; insanı başarıya ulaştıran şey doğru zamanlarda aldıkları doğru kararlardır. Ve aldıkları risklerle kazandıkları başarılar doğru orantılıdır. Yani siz de günün birinde zengin olabilir, bu içerikteki "Sıfırdan Gelen İnsan" olabilirsiniz...

İşte; "Babadan Zengin Olan İnsanlar ile Sıfırdan Zengin Olan İnsanlar Arasındaki 15 Fark"

1. Babadan zengin olan insan parayı harcamakla uğraşırken, sıfırdan zengin olan insan parayı kazanmaya uğraşır.

Para ikisi için de önemlidir. Ancak; biri ömrü boyunca parayı harcamak için vakit harcamışken, diğeri parayı kazanmak için vakit harcamıştır.

2. Babadan zengin olan insanlar; bazen ne iş yaptıklarını bile bilmezken, sıfırdan kendi imkanlarıyla zengin olan insanlar sürekli işinin başında durur. Kurduğu ekibi yönetir.

Sıfırdan zengin olan insanlar çoğu zaman uykusunda bile işlerini düşünürler. Gecenin yarısı uykudayken, parlak bir fikre imza atıp, inanılmaz yatırımlar gerçekleştirebilirler. Çalışanları tarafından da sevilirler. Babadan zengin olan insan ise; iş yerine fazla uğramaz sadece hesapları kontrol edip nakit ihtiyacını karşılamak istediğinde ancak iş yerinin yolunu hatırlar.

3. Babadan zengin olan insanlar yalnızca şanslı doğmuşlardır, pek bir artıları yoktur. Sıfırdan zengin olan insanların ise inanılmaz bir ticari zekaya sahiptirler.

Bir şeyi, onun uğruna çabalamadan elde edersen eğer, çabuk kaybedersin. Doğuştan zengin insanlar da böyledir. Hiç çabalamadan elde ettikleri şeyleri kaybetmenin eşiğindedirler her an. Sıfırdan zengin olanlar ise oraya tırnaklarıyla gelmişlerdir. Kolay, kolay vazgeçmezler.

4. Babadan zengin olan insanlar, şirketin değil de kendi menfaatlerini her şeyden önce tutarlar. Sıfırdan zengin olan insanlar kendi para kazanamasa da şirketi ayakta tutmak için uğraşır.

Şirketi kötü gittiğinde ne yapacağını bilemeden elindekileri kurtarmanın peşine düşer doğuştan zengin olan insan. Ama sıfırdan zengin olan insan çabalar, sonuna kadar savaşır.

5. Babadan zengin olan insanlar parayı sadece kendileri için kazanırken, sıfırdan zengin olan insanlar ailelerine daha iyi bir hayat sunmak için o parayı kazanır.

Doğuştan zengin olan insanın parayla arasına kimse giremez. Sıfırdan zengin olan insanın ailesiyle arasına hiçbir şey giremez.

6. Babadan zengin olan insanlar etrafta burnu havada dolaşırken, sıfırdan zengin olan insanlar herkese gayet alçak gönüllü davranırlar.

Empati kuramaz doğuştan zengin olan insan. Her zaman o statüte yaşamıştır çünkü. Sıfırdan gelen insan, insanlara nasıl davranacağını bilir. Bir zamanlar kendisinin de o insanlar gibi olduğunu unutmaz çünkü.

7. Babadan zengin olan insanlar basit bir olay karşısında çok çabuk kırılırken, sıfırdan zengin olanlar dimdik ayakta durur ve o sorunun üstüne giderler.

Birini güçlü yapan şey paradır. Diğerini paralı yapan şey güçlü olmasıdır.

8. Babadan zengin olan insan varlık içerisinde büyüdüğü için paranın kıymetini bilmez, ama sıfırdan zengin olan insan o paranın nasıl kazanıldığını bildiğinden, kolay kolay çarçur etmez.

Cimri olmaz, sıfırdan gelen insan. Ama yine de parasını kullanmasını bilir. Öyle çöpe atmaz parasını.

9. Babadan zengin olanın sofrasında kuş sütü bile eksik olmazken, sonradan zengin olan insan bir simitle bile karnını doyurmasını bilir.

Doğuştan zengin olan insanın karnını para doyurur. Sıfırdan zengin olan insanın karnını başarı doyurur!

10. Babadan zengin olan insanlar parayı gösteriş malzemesi olarak kullanırken, sıfırdan zengin olan insan parayı bir araç olarak kullanır.

Doğuştan zengin olan insanlar her zaman parasıyla hava atmayı sever. Ama sıfırdan zengin olan insanlar parasını sadece daha iyi başarılara ulaşmak için bir araç olarak kullanır. Hatta zengin olduğu yüzüne vurulduğunda utanır, sıkılır.

11. Babadan zengin olan insanlar paylaşmayı sevmezler ancak sıfırdan zengin olan insanlar ihtiyacı olana yardım etmesini bilir.

Çünkü geldiği yeri unutmamıştır sıfırdan zengin olan insan. Orada olmasının en önemli nedeni doğru zamanda doğru şeyi düşünüyor olmasıdır. Bunların bir arada gerçekleşmeme ihtimalini her zaman hatırlar, ilk günlerini unutmaz sıfırdan zengin olan insan.

12. Babadan zengin olan insan parayı nasıl elinde tutacağını düşünür, sıfırdan zengin olan insan; nasıl daha iyi yatırımlar yapıp daha fazla kazanabileceğini düşünür.

Birinin hedefleri içinde çalıştığı ofisin dışına çıkmazken, diğerinin hayalleri bulunduğu yerden taşar, dünyaya yayılır. Kıtaları kapsar.

13. Babadan zengin olan insanlar her eşyanın en iyisine sahip olmak isterken, sıfırdan zengin olan insanlar için bu pek önemli değildir. 2. el otomobile binmeleri, eski bir evde oturmaları onlara koymaz.

Zengin olmak demek lüks yaşamak değil, lüks düşünmektir çünkü...

14. Babadan zengin olan insanlar belirli bir limitin altındaki paralara tenezzül etmezken, sıfırdan zengin olan insanlar hesabını yapar, hatta kuruşları bile biriktirir, onları değerlendirirler.

Bazen bir kadehin kırılması için hep aynı tonda sesi belirli frekansta göndermek gerekir. Bu küçük sayılan paralar da o aynı tondaki küçük frekanslardır. Birleştiklerinde bir noktadan sonra kadehi kıracak güce ulaşırlar.

15. Babadan zengin olan insanlar ani bir kriz anında heyecanlanırlar, elleri ayaklarına dolaşır. Sıfırdan zengin olan insanlar kriz anlarını fırsata çevirmeyi bilirler.

İş adamı dediğin zaten zor zamanlarda aldıkları kararlarla anılırlar. O zor zamanların arasından en az zararla ayrılıyorsa eğer, gerçek bir ticari zekaya sahiptir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
idilozturk

Galeri babadan zengin olanları küçümsemek için mi yapılmış bana öyle geldi ve fazlasıyla sinir oldum

realitysucks

ayrıca babadan zenginler genelde görgüsüz oluyo ama sıfırdan kazananlar olmuyo

idilozturk

Genelleme yapmamalısın bence nadir hakarete uğramama rağmen hakarete uğramaya sinir olurum

begumdebegum

hepsini okuyamadım, tam bir ergen tribi olmuş. zenginin parası züğürdün çenesini yormuş bu içerikte.

savas-nayalgac

Sen cimri nasıl olunur onu anlatmışsın amgsdsadas.

yasemin-bayram1

yani diyorsunuz ki babadan zengin olan piçtir. bence insanları anlamsız genellemeler ile yargılamanız çok yanlış

Görüş Bildir