Az Kalsın Ölüyordu! 20 Farklı Meyve Suyundan Yaptığı Karışımı Serumla Damardan Alan Alternatif Tıp Hayranı Kadın

1PAYLAŞIM

Alternatif tıp meraklısı bir kadın, evde yaptığı 20 farklı meyve suyundan oluşan karışımı damar yoluyla kendisine enjekte edince az daha hayatını kaybediyordu. Detayları The Sun'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/8672046/he...

Çin medyasına göre meyveleri çok seven 51 yaşındaki Zeng, bir kocakarı ilacı yapmaya çalıştı ve yaptığı bu karışımı damardan alırsa daha etkili olacağını düşündü.

İlerleyen zamanda ateşi çıktı ve cildi kaşınmaya başladı. Ancak bu belirtileri önemsemedi. Fakat sonrasında kendisini Xiangnan Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde buldu.

O gün evinde nöbet tutan icapçı Dr. Liu Jianxiu gazetecilere verdiği demeçte, kadının kalp, karaciğer ve böbrek enfeksiyonuna maruz kaldığını söyledi.

Birden fazla organ yetmezliğinden ve kan zehirlenmesinden ölüm riski altındaydı.

Xiaoxiang Morning News'e göre doktorlar kanı diyaliz ile temizlediler, hastaya antibiyotik tedavisi uyguladılar ve pıhtılaşma ajanlarını enjekte ettiler.

Zeng, beş gün süren acil tedavisinden sonra hayati tehlikeyi atlattı ve 27 Şubat sabahı böbrek birimine sevk edildi.

Kan Kan News'e konuşan hastane personeli, Zeng'in hasta gibi davranarak, serum tedavisi için evine bir doktor çağırdığını ve doktor gittikten sonra sıvıyı kendi meyve suyu karışımı ile değiştirdiğini söyledi.

Zeng yerel medyaya konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu: ''Taze meyvelerin çok besleyici olduğunu düşünmüştüm. Onları vücuduma enjekte etmenin zararlı olabileceği aklımın ucundan bile geçmemişti.''

Dr. Liu, bu şekilde yapılan damar yoluyla enjeksiyonların karaciğere ve böbreklere hasar vermesinin yanı sıra ölüme neden olabileceğini söyledi.

Zeng'in ev yapımı ilacını nereden ilham alıp yaptığı ve bu şekilde kullandığı belli olmasa da ünlülerin serumlara bağlanmış vitamin ve besin karışımlarını içeren alternatif tıp tedavilerini sevdikleri bilinmektedir. Bu ünlülerin arasında Madonna ve Katy Perry de vardır. Şunu da söylemek gerekir ki bu tedaviler kliniklerde uzmanlar tarafından uygulanır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
armagan-gunduz

alternatif tıp diye modern tıbba söylemediklerini bırakmazlar, salaklık yapıp hayatlarını tehlikeye sokunca da ''aman doktor yetiş doktor'' diye modern tıbba sığınırlar.

asli.unsal2

Rahatsız karı

ebehatun

O kadar şeyi karıştırınca içmek bile hasta eder insanı be..

merve-yildiz24

bilgiye ulaşmak kolaylaştıkça insanların cahilliği artıyor sanki. Allah'ım sen koru

ashirogi-muto

Bu aptallıkla 51 yaşına kadar nasıl ölmediğini merak ettim. Herhalde bunun gibi doğal seçilimi sekteye uğratan müdahaleler sayesinde.

Görüş Bildir