Görüş Bildir
Haberler
Ay'da Toprak Sahibi Olan 10 İnsandan 1'i Türk

Ay'da Toprak Sahibi Olan 10 İnsandan 1'i Türk

Caner
23.07.2014 - 19:15 Son Güncelleme: 26.04.2022 - 15:29
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ay'da Toprak Alan Türk

Lunarregistry.com (Ay'ın toprak kayıtları ve Ay vakfı)'un '' Emre Özerginli '' 6.Sıradan listeye girmiş ve Jennifer Lopez, Donald Trump, Paris Hilton, Richard Branson gibi isimleri geride bırakmış oldu.

Emre Özerginli hakkında fazla bilgi sahibi değiliz, sadece Moon-Star Limunary adlı araç şirketin sahibi ve de Ay'da arsa satan çeşitli şirketler ile çalıştığı biliniyor. Bunun yanında yurtdışında bilim ve teknoloji dergilerine vede portallara çeşitli beyanatlar vermesiyle adından söz ettirdi.

Özellikle yer altından çıkabilecek değerli madenler , minareller ve Ay'ın A.B.D'nin eyaleti olması gerektiği konusunda.

Emre Özerginli'nin ardından zirveye doğru 630.000 dönüm ile Tom Cruise , 700.000 dönüm ile Bill Gates , 880.000 dönüm ile eski A.B.D başkanı George H.W.Bush , 1.000.000 dönüm ile ünlü Rus iş adamı Roman Abramoviç , listenin zirvesinde ise 1.500.000 dönüm ile iş adamı David M.Rothschild bulunuyor.

Peki nasıl olabiliyor da Ay'da arsa sahibi olunabiliyor?

Bilimsel ve hukuksal bir dayanğı var mı işte yapılan açıklama;

Amerikalı bir avukat olan Dennis Hope , 1980 yılında Birleşmiş Milletler Uzay Antlaşması yasasındaki bir boşluğu fark ederek, Ay'ı kendi üzerine tescil ettirdi. Yasada hiçbir ülkenin uzaydaki bir gezegen üzerinde hak iddia edemeyeceği yazıyordu. Hope bu maddeye dayanarak; ülkelerin gezegenler üzerinde herhangi bir hak iddia edemeyeceği, ancak şahısların toprak satın almasında herhangi bir kısıtlayıcı madde olmadığını farketti ve Ay'ı kendi adına tescil ettirdi ardından Beyaz Saray'a , Kremlin'e ve birleşmiş milletlere bir mektup yazıp Ay'ın artık kendi tescilinde olduğunu bildirdi hatta belgelerini ve kendi hazırladığı tapu örneğini de gönderdi olumlu ya da olumsuz herhangi bir yanıt gelmeyince de kanuni süreç başlamış oldu ve Ay'ı kendi üzerine tescil ettirdi. Hope Ay'ı her biri 4 bin metrekarelik 5 milyon parsele bölerek satışa çıkardı.Bakalım Türkiye'den Emre Özerginli'den başka bu büyük çapta başka yatırımlar olacak mı?

Kaynak: Sabah

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Gu...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
MethodMan

ellerinde olmayan bişeyi satıp para kazanan zekiler ve buna para yatıran geri zekalılar var ayrıca size bu hakkı kim verdi nasıl aydaki arsanın sahıbı oldunu... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Biz hala kentsel dönüşüm yapıcak yer arayalım...

Pasif Kullanıcı

İnsanlar dünyayı yedi yetmedi şimdi de ayı satıyorlar- satın alıyorlar. Bu hakkı kendilerinde buluyorlar. Kopacaksa kopsun kıyamet çünkü çok sıkıcı bi hal al... Devamını Gör