Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Avrupa'nın İkiyüzlü Mülteci Politikasının İki Haber Başlığında Özeti: Hayaller ve Gerçekler

 > -
Abone ol

Suriye'de evler yerle bir olurken, ocaklar sönerken,

milyonlarca mülteci Suriye'den kaçarken,

Aylan Bebeklerin cesedi sahillere vururken,

Sınırları aşmaya çalışan mülteciler tekmelerle karşılanırken,

Mülteci çocukla oyun oynayan, onunla şakalaşan Danimarkalı polis fotoğrafı, mültecilerin Avrupa'da rahat edeceği umudunu doğurdu.

Ne güzel bir haber değil mi?

Savaştan kaçan aileler ve çocuklar, 12 yıldızlı bayrak altında geleceklerine güvenle bakabilirlerdi.

Ama ''Servis edilen fotoğraflar'' şık birer maske olarak kaldı. Avrupa'dan gelen her mülteci haberi Avrupa'nın mültecilere bakışını ele verdi.

Ve son olarak mülteci çocukla şakalaşan polis fotoğrafının servis edildiği Danimarka'da, mültecilerin ziynet eşyaları ve paralarına el konulmasını öngören yasa tasarısı Danimarka Meclisi'nde kabul edildi

Bu iki haber, mültecilere desteğin servis edilen suni fotoğraflarla değil, gittikleri ülkelerdeki vatandaşlarla eşit yaşam hakları tanındığında verildiğini gösteriyor. Umarız tüm mülteciler gittikleri yerlerde insan onuruna yakışan biçimde yaşam koşullarını elde ederler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fenrken

Ülkece yurdumuzu açtık suriyelilere. Sonuçta savaş var ve savaştan kaçtılar dedik. Sonra ülkeye girenlerin çoğu mülteci kamplarına gitmeyi kabul etmedi. Hırsızlık, gasp, dilencilik, kaçak işçilik yapmaya başladılar. En başta kendileri bu yaptıklarınızı haketmiyoruz demiş oldu. Ama ben o masum ve suçsuz çocuklara acıyorum. Dilendiriliyorlar.

horhorcaddesi

Avrupa ya gitmek için bizi köprü olarak kullandılar.O kadar iyiliğe karşılık sınır kapılarını yürüyerek geçmeye çalıştılar. Tacizleri katilleri hırsızları dilencileri de cabası. Nankör bunlar.Acıyamıyorum!!!

corpse-bride

O polis resmi yayinlandiginda ulkemiz hakkinda ileri geri konusan guruh burda mi hala onlar mikemmel biz mahlukatmisiz gibidavrananlar biz kime bilezik taktik kimin malina el koyduk !

hedefsizkitle

AZ ÖNCE MÜLTECİLERE MUHACİR DEYİN YAZIP CEVAP VERİNCE SİLEN ARKADAŞ BEN ÜŞENMEM TEKRAR YAZARIM MERAK ETME. nesi muhacir bunların kaçıp kendini kurtarma derdindeler savaştan kaçan sahabilere Allah'ın nasıl bi hüküm verdiği Kur'an da yazıo Türkmenler de bu durumda ama eşini çocuğunu sınıra bırakıp erkekler geri dönüyor Suriyeli erkeklerse karılarından önce kaçıyo bide gittikleri ülkede pislik cıkarıyo Geldiklerinden beri sokaklar dilenci doldu ihtiyacı var mı yok devletimiz bize yapmadığını onlara yapıyor ücretsiz barınma ve sağlık giderlerini karşılıo ama hala yedikleri kabı pisletiyorlar hırsızlık arttı cinayet işliyolar nasıl bi muhacirlikse

hedefsizkitle

biz de kurtuluş savaşı gördük üstelik 1 degil 5 devletle savaştık hem de canımızdan başka hiçbi imkanımız yokken biz de kaçmasını bilirdik lakin adamdık hürriyeti şeref namus biliyorduk kaçmadık savaştık noldu şimdi senin bnm gibiler rahatça yaşıyoruz Allah dedelerimizden razı olsun simdi kaçanlara biz kucak açıyoruz o zaman dişimizi sıkmamız bugün bizi söz sahibi yaptı eğer bunu biz yaptıysak herkes de yapabilir ha yapmayıp kaçmışlarsa k.bakma muhacirlik gibi bi mertebeyle bunları eş tutmam muhacirlere saygısızlık olur. çünkü onlar ya dini yaşayamadıkları için ya da yaymak için göç etmişlerdir.

yokbeolm

Sülük gibi düşünün yapışıyolar kanını emiyolar artık yeter siktir git diyene kadar duruyor sonra avrupaya göç ediyor.

Görüş Bildir