Atatürk'ü Övmenin Hain Bir Plan Olduğunu İma Eden ve İktidarı Suçlayan Yavuz Bahadıroğlu'na Tepkiler Devam Ediyor

6bPAYLAŞIM

'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisinin Atatürk'ü överek bir tehlike yarattığını ima eden Yavuz Bahadıroğlu'na tüm Türkiye'den tepkiler yükseliyor. Tweet'i kaldırsa da, bu olay daha çok büyüyecek gibi...

Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Kuvay-ı Milliye ruhunu izleyeceğimiz dizi 'Ya İstiklal Ya Ölüm', iki hafta önce başladı👇

Ya İstiklal Ya Ölüm Dizisi TRT 1'de Başladı: 'Bir An Bile Korku ve Ümitsizliğe Kapılanın, Bu Davada Yeri Yoktur' - onedio.com
Ya İstiklal Ya Ölüm Dizisi TRT 1'de Başladı: 'Bir An Bile Korku ve Ümitsizliğe Kapılanın, Bu Davada Yeri Yoktur' - onedio.com

İstanbul'un işgalinin 100. yıl dönümü olan 16 Mart'ta başladı ve TBMM'nin kuruluşu olan 23 Nisan'da da final yapacak.

İlker Kızmaz, Birkan Sokullu, Serkan Keskin, Dolunay Soysert, Osman Sonant, Alina Boz, Hilmicem İntepe, Rıza Kocaoğlu, Umut Karadağ, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Mehmet Özgür

TRT'de yayınlanan dizide İtilaf Devletlerinin İstanbul’u işgal edip Meclis-i Mebûsan’ı dağıtmasından başlayarak, tam bağımsız meclisin kurulduğu güne kadar bize tarihimizi bir kez daha hatırlatacak.

İlker Kızmaz'ın Atatürk'ü canlandırdığı dizide, döneme bakışın nasıl olacağı epey merak ediliyordu.

Yine TRT'de yayınlanan bir başka dizi Payitaht Abdülhamit'in Atatürk ile ilgili mesajları tepki çekmişti. Tam olarak bu sebepten ötürü, 'Ya İstiklal Ya Ölüm'ün dönemi nasıl anlatacağı merak konusuydu.

Dizide Osmanlı'yı bitirmek isteyen güçlerin, Jön Türkler'in içine sızarak orduyu ele geçireceği ve İtilaf Devletleri lehine sonuç alacaklarına dair bir diyalog geçmişti.

Thedor Herzl: Osmanlı çetin ceviz. Lakin kırabilirsek dünyada çok şey değişecek. İçinde dünyanın anahtarı var.

Emanuel Karaso: Osmanlı’yı kendi evlatları bizim için yıkacak Herzl, merak etme.

Thedor Herzl: Bu kadar eminsin?

Emanuel Karaso: Onlar peygamberlerinin izini takipten vazgeçsin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, batının kuyruğuna takılsın, imamlarının ipleri papazların ve hahamların ellerine geçsin de ben onlara neler yaptırıyorum.

Thedor Herzl: Artık seninle yol alabilirim dostum.

"Onlar, peygamlerinin izini takip etmekten vazgçesin, kitaplarını kapatsın, tarihlerinden utansın, batının kuyruğuna takılsın. İmamlarının ipleri papazların ve hahamların eline geçsin de, gör bak ben onlara neler yaptırıyorum." sözleri çok tepki çekmişti.

Atatürk'ün hain bir planın parçası olduğunu iddia eden Payitaht Abdülhamid'e zıt olarak, Ya İstiklal Ya Ölüm'de milli mücadelemiz ve Atatürk'ün zaferi anlatılıyor.

Bunun üzerine de Yeni Akit köşe yazarı Yavuz Bahadıroğlu, dizi ile ilgili daha sonra sildiği skandal bir tweet attı.

TRT 1'de yayınlanan 'Ya İstiklal Ya Ölüm' isimli dizi, son yıllarda yapılan Diriliş, Kuruluş, Abdülhamid gibi Osmanlı'yı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır. TRT'ye bu dizi kimler tarafından dayatıldı bilmiyorum, ama hesabı iktidardan sorulur.

Ülkü Ocakları bir anda ayaklandı ve Yavuz Bahadıroğlu'nu topa tuttu.

Toplumun birçok kesiminde hassasiyet yaratan bu sözleri çok tepki alınca, tweet'i ışık hızıyla sildi.

Ama tepkiler gelmeye devam ediyor.

O kadar haklı ki...

Atatürk gibi bir lideri lekelemek de, adına yapılan güzel şeyleri hain bir planın parçası gibi göstermek de o kadar kolay değil.

Zaten kendisi de tarihçi değil, yazar.

Ah keşke...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

O tvitte geçen "Kemalist" sözüne açıklık getireyim : İşgal yıllarında, Kurtuluş mücadelesinin başlayacağı artık an meselesi olup bunun başında Mustafa Kemal isminde bir subayın bulunacağı ingiliz ve sair itilaf devletlerince bilinmekteydi. Mücadeleye katılacak olanlar Anadolu'ya hareket etmeye başlamışlardı. Anadolu'ya giden yollarda işgalciler yol araması yaparak "Kemalist" ararlardı. "Kemalist" sözü buradan çıkmıştır. O gavurların işine gelmediği için "Kemalist" aramışlardır. Yok öyle koftiden padişah dizisi yapıp Atatürk'ü ve milli mücadeleyi kötü göstermek.

innervate

Ülkü Ocakları iyi ki varsın..!

mrs_nobody94

Eşek Yavuz. sana altın semer giydirsek yine eşek olacaksın belli

Gizli Kullanıcı

O zamanda böyle hainlere karşı kazandık, bundan sonrada kazanırız. Hoşt diyin geçin

blizzard

Mücahit denilen meczup ve Tâlât denilen ayrılıkçıya ithafen yazıyorum. Şunu artık anlayın, emperyalist güdümlü tarihi zırvalıklarla Kemalizm'e saldırmak, dört duvar arasında mucize yalanları ile beyni sulanmış meczuplar ve Kürt milliyetçisi PKK'lılar dışında kimse tarafından kabul görmüyor. Üstelik Yavuz Bahadıroğlu yaptığı densizliği Atatürkçülükle değil de Kemalizm ile bütünleştirip ayrılıkçı Kürtçü ve İslamcı faşist harereketinin yarattığı algıdan faydalanıp destek görmeyi beklerken bu linci yedi! Zamanı geldiğinde adam sandıklarınızın kendine bile faydası olmayacak.

innervate

İslamcı faşist..Kürt milliyetçisi pkk....bu kelimeler hep birbirinin zıttı..inanç ve fikirler de ..radikaller ve komünist partizan milisler demek lazım.. ama genel hatlarıyla yazında vermek istediklerinin özüne katılıyorum

Görüş Bildir