Aslı Çakır Alptekin'in CAS Duruşması Ertelendi

 > -
Abone ol

Olimpiyat şampiyonu milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in, salı günü (CAS) duruşmasının ertelendiği öğrenildi.

Derlenilen bilgiye göre daha önce CAS tarafından yarın görüşüleceği duyurulan duruşma, incelemenin tamamlanmış olması nedeniyle ertelendi.

Alptekin’in yanı sıra Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun da (TAF) davanın tarafları arasında bulunuyor.

Öte yandan CAS, inceleme tamamlandığı için taraflarla yaptığı görüşmelerin ardından duruşmaya gerek görmeden de karar verebiliyor.

Ne olmuştu?

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda 1500 metrede altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin, biyolojik pasaportundaki olağandışı hareketler nedeniyle Türkiye Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu’na sevkedilmişti. Disiplin Kurulu’na savunmasını yapan şampiyon atlete, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından ceza verilmemiş ve bu durum Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği IAAF'a da bildirilmişti.

IAAF da Aslı Çakır Alptekin'e neden ceza verilmediğini dair raporları Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan talep etti. Raporları inceleyen Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği sunulan raporları yeterli bulmadı ve milli atletin ceza alması için Spor Tahkim Mahkemesi CAS'a resmi başvurusunu yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir