Aslı Bekiroğlu'nun Görüntülerini Yayanlar, Link Arayanlar ve Dalga Geçenler Bu Siber Suça Ortak Olduklarının Farkında mı?

-
Abone ol

Hadi gelin bu arkadaşları sorgulayalım...

Evet, giderek bir "avlama" haline dönüşen "Siber Zorbalık" meselesinden sizlere her fırsatta bahsediyoruz. Bir şekilde hepimizin karşı karşıya kaldığı bu zorbalığın detaylarını sizlere anlatmıştık;

Giderek 'Cadı Avı'na Dönüşen ve İnsanların Nefretlerini Kustuğu 'Siber Zorbalık' Hakkında Konuşmamız Lazım! - onedio.com
Giderek 'Cadı Avı'na Dönüşen ve İnsanların Nefretlerini Kustuğu 'Siber Zorbalık' Hakkında Konuşmamız Lazım! - onedio.com

Sadece normal bir şekilde hayatını sürdürenler değil, özellikle ünlü kadınlar bu zorbaların sürekli hedefi oluyor. Bunu geçtiğimiz haftalarda Danla Bilic ve Aleyna Tilki örneğinde gördük.

Aleyna Tilki ve Danla Bilic Hakkında Sosyal Medyada Paylaşılan Mesnetsiz İfşa İddiaları Ortalığı Alevlendirdi! - onedio.com
Aleyna Tilki ve Danla Bilic Hakkında Sosyal Medyada Paylaşılan Mesnetsiz İfşa İddiaları Ortalığı Alevlendirdi! - onedio.com

Son olarak da oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun yaşa dışı yollarla telefonundaki görüntüler, "ifşa" adı altında birileri tarafından internete yüklendi. Hedefte yine gencecik ünlü bir kadın vardı.

O görüntüleri çalan kişi ya da kişilerin akıl sağlığını sorgulamayacağım elbette. Çünkü ne kadar "normal" oldukları ortada! Bizim için asıl önemli olan görüntülerin ortaya çıktıktan sonraki sürecinin nasıl geliştiği...

Genç bir kadının görüntülerini kendi rızası dışında dijital alana servis edenlerin suçu ayrı. Peki ya o görüntüleri yana yakıla arayanların ya da "KOŞUN KOŞUN İFŞA, GÖRÜNTÜLER BURADA!" diyerek yayanların hiç mi suçu yok?

Bazı sitelerin, ortaya çıkan görüntüleri haber fotoğraflarında kullandıklarını gördük. Onu da geçtim "Ekşi Sözlük" gibi bir sitede kullanıcıların bu görüntüleri yaydıklarına şahit olduk.

İnsanların anlamsız bir yarış içerisine girmesi ciddi anlamda ne kadar duyarsız ve empati gücünden yoksun olduklarını gösteriyor. Bunu yayanlar, görüntüleri görmek için link arayanlar hiç mi kendilerini bu genç kadının yerine koymadı?

Bu zaten başlı başına bir sorunken üstüne bir de birileri Aslı'nın "ahlakını" sorgulamış. Keşke mağdur edilen kadını sorgulamak yerine bu görüntüleri yayan haysiyet yoksunlarına iki çift laf söyleyebilseydiniz.

Söyleyemezler çünkü nerede bir mağdur kadın varsa daha da mağdur etmek için sırada beklerler.

Bu insanlara da yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu söylersek söyleyelim, sıradaki zorbalığa maruz kalan ünlünün görüntülerini görmek için yine link arayıp dururlar.

Bu durumun goygoyunu yapanlar, kadının ahlakını sorgulayanlar, link arayanlar ve bu görüntüleri yayanlar; en az görüntüleri çalan kişi/kişiler kadar suçludur.

Lütfen böyle durumlarda siz de "Siber Zorbalığa" ortak olmayın. Unutmayın yarın sizin de başınıza gelmeyeceğinin bir garantisi yok.

@bilgeunaalll

İlla ki konuşacaksak bu çiftimizin minnoşluklarını, Aslı'nın gülüşünü konuşalım!

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

NOT: Aslı Bekiroğlu, konuyla ilgili açıklama yapmadan herhangi bir içerik yayınlamanın doğru olmayacağını düşündüğümüz için açıklama yapmasını bekledik ve daha sonra bu içeriği yayınladık. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muhammed-emin-bagci

bi çakmak çaksam hayalet sürücü olucak boş yapıyor mk

kerem-kasigur

bu kim?

hikmet.ak

Aklı olan bu devirde o fotoğrafları bellekte falan saklar ama akıl var mı bunlarda onuda bilmiyoruz.

selim-sayin1

link isteyene atarım beyler bu arada insta s.skyress ulaşın ordan hadi eyw (brolar kazanacak)

omer_yesil

Anladığım kadarıyla, mağdure Aslı Bakiroğlu bu video ve resimleri yayanlara maddi manevi tazminat davası açacakmış. uzun lafın kısası bu resimleri için yayanlardan para kazanacak! O parayla ne yapıcak merak ediyorum!

elifto

Ne kadar onurlu bir davranış değil mi ? :) Tazminat davası açıyor.... Resmen krizi fırsata çevirmek başka bir şey değil. Yapılanlar doğru değil fakat ünlü olup halka mal olduysan böyle bir şeyin çıkarsa gayette yayılır . Her bakan, gören de suçlu değil madem çok mahremiyete önem veriyorsun wcnin üzerinde sıçarken de sevgilinle poz verme ne diyelim şimdi. Bende açtım baktım merak edip nedir lan ne oluyor diye ciddi bir talihsizlik dedim kapattım. Kimse sudan çıkmış ak kaşık değil ama direk hapis isteseydi anlayabilirdim , maddi tazminat davası açması bu olayın masumiyetini bozdu bence.

Görüş Bildir