Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aşk-ı Memnu Pençesinde Kıvranan İnsanların Çok İyi Bildiği 16 Şey

 > 
28PAYLAŞIM

Aşk-ı memnu  deyince aklınıza hemen Ednan Bey, Behlül, Bihter, Vs. gelmesin, burada bahsettiğimiz “yasak aşk” yaşayan kimseler. Yasak aşkın çerçevesi çok geniş, ama onu salt “aldatma” olayıyla çevrelemek de biraz haksızlık. Çünkü aşk zaten doğası gereği ne zaman, nasıl geleceği belli olmayan bir duygu ve dahi önüne geçilmesi imkansız olan.

O sebeple aramızda çok insan var yasak aşkın pençesinde olan. Gelin onların huzursuz, dalgalı dünyasına kısa bir göz atalım.

1. Yasak aşk öyle pat diye başlamaz, kişi kendi içinde uzun ve çetin bir savaş verir.

2. Ancak bu duygunun önüne geçemeyeceğini fark etmesi uzun sürmez, zaten savaşı da kaybetmeye meyillidir.

3. Bu duyguyu kendine itiraf etmesinin ardından yaşadığı mutlulukla paralel olarak bir vicdan azabı da gelir yerleşir böğrüne.

4. Bundan sonraki günleri bu iki duyguyu dengelemeye çalışmakla geçecektir.

5. Bu arada sürekli olarak yasak aşkını noktalamayı düşünecektir, yoksa bu vicdan azabının kendisini öldüreceğini düşünür.

6. Yasak aşk yaşamanın birinci kuralı olan “dikkat” bu kişilerde kısa süre içinde hızlı bir gelişme gösterir.

7. Kendilerini sürekli yorgun ve bitkin hissetmelerinin sebebi ne uykusuzluk, ne yatak, ne mevsim geçişidir; beyinlerinin sürekli tetikte olmasının bir sonucudur.

8. Eğer yaşadığı aşkın yasak olduğunu karşı taraf bilmiyorsa, bu kişi için çok daha yorucudur çünkü birden fazla maske kullanmak zorundadır.

9. Kişi daha alıngan, daha agresif bir ruh haline bürünür, çünkü safça söylenmiş bir sözü bile yasak aşkı ile bağdaştırıp sinirlenme eğilimindedir.

10. Kendini bir türlü iyi hissedemez, “nasıl bir insan oldum ben böyle” sorusu en çok sorduğu sorudur.

11. Yasak aşkından kimseye bahsedememesi git gide içine kapanmasına sebep olur.

12. En yakın arkadaşına açılma yoluna gidebilir, ama istediği cevapları alamayacağını çok iyi bilmektedir, yine de bu cevaplar onu ziyadesiyle üzecektir.

13. Bir süre sonra yalanlarını karıştırma evresine girecektir yasak aşk kurbanımız ve hatta iyice absürt yalanlarla yol almaya çalışacaktır.

14. “Daha ne kadar böyle devam edebilirim?” sorusunu sormaya başlaması yasak aşkını bitirme noktasına geldiğinin işaretidir.

s932.photobucket.com

15. Veya tam tersi, yasak aşkını asıl aşkı haline getirmekle de sonuçlanabilir bu süreç.

16. Netice olarak yasak aşk yaşamak bir hayli zor, yıpratıcı, yaralayıcı ve ahlaken sıkıntılı bir süreçtir.

Bonus - Onu ne sen, ne ben, ne başkası bilebilir. Yasak aşk sadece yaşayan kişinin derinden hissedeceği bir olgudur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

yengeye nasıl atladım :)

dnz-krg

çok saçma. insan duygularını kontrol edebilen bir varlıktır. kime aşık olup, kime olmamanız gerektiğini beyniniz zaten size söyler. her türlü haltı edip sonra duygularımın esiriyim moduna girenlere ayar oluyorum.

mehmet-ali-parmaksiz

Derdinizi sikeyim

Gizli Kullanıcı

Lafı ağzımdan aldın. Benden uzun yaşican :)

paazen

''nasıl bir insan oldum ben böyle” herşeyin özeti..

patiklipenguen

aşk-ı memnu bana çok şey kattı. elindekine sahip çık amcaoğlu dayı oğlu babamın teyzesinin çocuğu gelir elindekini ziker düşüncesini mesela. o yüzden tetikteyim ağzınızı kırarım

Görüş Bildir