Aşk Hayatını Hangi Ahmet Kaya Şarkısının Anlattığını Söylüyoruz!

-

Aşkın her hali Ahmet Kaya şarkılarında gizlidir. Bakalım senin aşk hayatını hangi Ahmet Kaya şarkısı anlatıyor?

Hazırsan teste başlayalım!

1. Hazırsan, başlıyoruz! Söyle bakalım, ilk görüşte aşka inanır mısın?

İnanmasam da etrafımda böyle olayların yaşandığını duydukça inanasım geliyor.
İnanırım, çünkü daha önce böyle bir şey başıma geldi.
Öyle bir yakışıklı gördük de biz mi aşık olmadık?
İnanmam tabi ki! Birini tanımadan aşık olmak saçmalık!
Pek bana göre değil!
Öyle güzel gördük de biz mi aşık olmadık!

2. Aşk şiirleriyle hafızalarımıza kazınan usta şairlerimizden birini seç!

Ahmed Arif
Attila İlhan
Cemal Süreya
Özdemir Asaf
Cahit Zarifoğlu
Nazım Hikmet

3. Partnerinde aradığın, senin için olmazsa olmaz özellik nedir?

4. İlk gördüğün kelimeyi bize söyleyebilir misin?

5. İlişkilerinde; ara vermek, ayrılıp, tekrar barışmak gibi döngülere giriyor musun?

Tam girecekken doğru olmayacağını düşünmüştüm.
Her ilişkimde yaşıyorum diyebilirim. Hem ilişkinin doğasında bu yok mu?
Hiç yaşamadım ama yaşayabilirim. Bu işler hiç belli olmaz.
Daha önce hiç ilişkim olmadı.
Birkaç defa bu tarz şeyler yaşamıştım.
Bu olaylar hiç benlik değil. Bir kez ayrılık olduysa benim için o ilişki bitmiştir.

6. Aşklarıyla zihinlerimize kazınmış çiftlerden birini seç!

7. Hadi aşk üzerine söylenmiş bu sözlerden birisini seç bakalım!

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem, ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım!
Aşktan yana yaşadıklarımı bilseydin eğer, halen sevebiliyor oluşuma aşık olurdun.
Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter.
“Çok” sevilmeye değil, “hep” sevilmeye ihtiyacım var.
Aşk; görmekten çok özlemeyi sever, dokunmaktan çok düşlemeyi.. Ve aşk öyle haindir ki; nerde imkansız varsa gider onu sever.
Bütün şairler sana mı aşıktı ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen vardın.

8. Geldik son soruya. Bu tweete ne kadar katılıyorsun? (1 hiç katılmıyorum, 6 sonuna kadar katılıyorum şeklinde.)

"Söyle" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı ''Söyle''.  Senin en öne çıkan özelliğin: Sabrın. Dışarıda kar yağıyor, senin içine yağmur. Ama yine de kendi kendine "ağlama iki gözüm biraz daha dur" diyebiliyorsun. Bakar geceler, dağlardan hasretine ve sürekli sorarsın gökyüzüne "o nerede" diye, ama yoktur. Aslında bizzat bu acıdır seni var eden. Bir şarkı bir şiir gibi yaşıyorsun acılarını. Ve bakiye olarak sana kalan kederi hatıra olarak saklıyorsun. Tüm duygusallığına rağmen bu yükü taşıyabiliyorsun.

Söyle yağmur söyle 
Değmeden yüreğime 
Söyle gökyüzüne 
O nerde?

"Sen Benim Hiçbir Şeyimsin" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı "Sen Benim Hiçbir Şeyimsin". Sen kararsız bir insansın. Hızlı karar verdiğinde de genel olarak hata yapıyorsun. Çok hızlı kararlar alıp sonradan pişman olduğun çoktur. Bu hayatının her alanında böyle. Sen kavramlarla yaşayan bir insansın. Mesela aşık olduğunda, aslında aşık olma kavramına aşık oluyorsun. Bu yüzdendir işte, onların aslında yazdığından çok daha az olması veya lüzumundan da fazla beyaz olması. Ve onlar ki, yabancı bir şarkı gibi yarımdır. Kısaca o senin hiçbir şeyin! 

Sen benim hiçbir şeyimsin
Yazdıklarımdan çok daha az
Hiç kimse misin bilmem ki nesin
Lüzumundan fazla beyaz
Sen benim hiçbir şeyimsin
Varlığın yokluğun anlaşılmaz

"Ayrılığın Hediyesi" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatanAhmet Kaya şarkısı "Ayrılığın Hediyesi" Hayatı ve aşkı dolu dolu ve özgürce yaşayan bir insansın. Hayatın her alanında her şeye açıksın. Böyle olunca da ''Her şey neden benim başıma geliyor?'' demen çok normal. Sevdayı en tutkulu biçimde kavganı da en sert biçimde yapıyorsun. Şu hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden birisi de, hiç şüphesiz, ayrılıktır. Ama galiba incelikli ve derin bir insan olduğundan olsa gerek, seni bu firaklar fazlaca etkilemekte. Artık senin için saatler, onsuzluğun ertesini göstermekte sadece ve sigara da üç pakete çıkmıştır. Olsun be gözüm, ne olacaksa olsun. 

Şimdi gözlerime ağlamayı öğrettim, 
Ki bu yaşlar, utangaç boynunun kolyesi olsun. 
Şimdi gözlerime ağlamayı öğrettim, 
Ki bu yaşlar, utangaç boynunun kolyesi olsun. 

"Kendine İyi Bak" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı "Kendine İyi Bak". Sen oluruna bırakan bir insansın. Çünkü biliyorsun ki, fazla zorlamanın hiçbir anlamı olmuyor. Su akıp hep yatağını buluyor, hiç şüphesiz. Aslında içinde fırtınalar kopuyor, çünkü bu fırtınalar kör kurşunla hiçbir zaman dinmez ve yan yana geçen geceler asla unutulup gitmez. Ama yine de "kendine iyi bak" olgunluğu, her zaman makbuldür! 

Yan yana geçen geceler unutulup gider mi?
Acılar birden biter mi?
Bir bebek özleminde seni aramak var ya,
Bu hep böyle böyle gider mi?

"Kum Gibi" çıktı!

fazmusic.pro

Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı"Kum Gibi". Sen tam derin tutkuların insanısın! Sıradan aşklar, mesafeli ilişkiler sana göre değil. Sevdiğin insana adeta bir zincirle bağlanıyor ve ona dair her şeyi bilmek, tamamen ona ait olmak istiyorsun! Aşk insanısın yani. Ah o vefasızlar yok mu, o vefasızlar. Her şeyi yaşarsınız, sevinirsiniz, üzülürsünüz... Martıların ağladığı çöplüklerde, gülüşürsünüz. Ama hiçbir şey olmamış, hiçbir şey yaşanmamış gibi geçip giderler, hatta kum gibi, kum gibi ezip geçerler. Bu konuda, sonbahar damlarken damlara, onunla beraber sararmanız bile mesele değildir. Çünkü acımasızdır onlar. Ayaklarına sarılman bile fayda etmez! 

Acımasız olma şimdi bu kadar 
Dün gibi dün gibi çekip gitme 
Bırak da sarılayım ayaklarına 
Kum gibi kum gibi ezip geçme 

"Giderim" çıktı!

Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı "Giderim". Sen aşkı hücrelerine kadar çok yoğun bir şekilde yaşamayı seviyorsun. Sen aşık olduğunda bunu tüm benliğinle birleştirip öyle yaşıyorsun. Bu yüzden de aşkın meydana getirdiği her duyguyu yoğun bir şekilde yaşıyorsun. Senin en öne çıkan özelliğin korkusuzluğun ve cesaretin. Bıçak kemiğe dayanmışsa ve artık yapacak bir şeyin yoksa, bütün riskleri alıp korkusuzca çekip gidebilecek birisin. Aldığın kararlardansa asla dönüşün yoktur. Net bir insansın çünkü. Gitti mi tam gidersin. Öyle sinsice falan da olmaz gidişin, kapıyı çarpar gidersin; kurşun gibi, mavzer gibi, dağ gibi patlar gidersin!

Artık seninle duramam, 
Bu akşam çıkar giderim 
Hesabım kalsın mahşere 
Elimi yıkar giderim 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anilturan

Terörist Ahmet Kaya çıktı

nazan-basari

Ahmet Kaya..özledik seni İki Gözüm ❤❤

kaan-bozkurt3

ahmet kayanın amına koyayim

akin-uzun1

bende snin amına koyayım

pedro-pascal

"Kum Gibi" çıktı! Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı"Kum Gibi". Sen tam derin tutkuların insanısın! Sıradan aşklar, mesafeli ilişkiler sana göre değil. Sevdiğin insana adeta bir zincirle bağlanıyor ve ona dair her şeyi bilmek, tamamen ona ait olmak istiyorsun! Aşk insanısın yani. Ah o vefasızlar yok mu, o vefasızlar. Her şeyi yaşarsınız, sevinirsiniz, üzülürsünüz... Martıların ağladığı çöplüklerde, gülüşürsünüz. Ama hiçbir şey olmamış, hiçbir şey yaşanmamış gibi geçip giderler, hatta kum gibi, kum gibi ezip geçerler. Bu konuda, sonbahar damlarken damlara, onunla beraber sararmanız bile mesele değildir. Çünkü acımasızdır onlar. Ayaklarına sarılman bile fayda etmez! Acımasız olma şimdi bu kadar Dün gibi dün gibi çekip gitme Bırak da sarılayım ayaklarına Kum gibi kum gibi ezip geçme

gzm-ynklr

Giderim" çıktı!Verdiğin cevaplara göre aşk hayatını anlatan Ahmet Kaya şarkısı "Giderim". Sen aşkı hücrelerine kadar çok yoğun bir şekilde yaşamayı seviyorsun. Sen aşık olduğunda bunu tüm benliğinle birleştirip öyle yaşıyorsun. Bu yüzden de aşkın meydana getirdiği her duyguyu yoğun bir şekilde yaşıyorsun. Senin en öne çıkan özelliğin korkusuzluğun ve cesaretin. Bıçak kemiğe dayanmışsa ve artık yapacak bir şeyin yoksa, bütün riskleri alıp korkusuzca çekip gidebilecek birisin. Aldığın kararlardansa asla dönüşün yoktur. Net bir insansın çünkü. Gitti mi tam gidersin. Öyle sinsice falan da olmaz gidişin, kapıyı çarpar gidersin; kurşun gibi, mavzer gibi, dağ gibi patlar gidersin! Artık seninle duramam, Bu akşam çıkar giderim Hesabım kalsın mahşere Elimi yıkar giderim

Görüş Bildir