Aşırı Yüklemeden mi Bilinmez Bazı Siyasilerin Yıllar Geçse de Anlam Veremeyeceğiniz Birbirinden Garip Açıklamaları

282PAYLAŞIM

Zaman zaman bazı bakanlar, valiler, vekiller akıl sır erdiremediğimiz beynimizi sulandıran açıklamalar yapıyor. Bizler de bu açıklamalardan 14 tanesini sizin için topladık.

1. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dünya Hukuk Üstünlüğü Endeksi’nde Türkiye’nin yeriyle ilgili kendisine yöneltilen soruya "Elbette benim için en büyük endeks kalbimdir." yanıtını verdi. İnsanlar bu yanıtı anlamakta güçlük çekti haliyle.

2. Koronavirüs vakalarına ilişkin basın toplantısı düzenleyen Fahrettin Koca, yüz yüze eğitimle ilgili soruya "Açılan sınıflarda açılmayanlara göre vaka düşüşü görüyoruz. Önümüzdeki dönemde yüz yüze eğitime geçmekten yanayız." yanıtını vererek kafamızda soru işaretleri oluşturmuştu.

3. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim sisteminde çok fazla değişiklik yapılmasına gelen eleştirilere tepki göstererek "Değişimin amacı insanlarımızı daha uzun yaşatmak. Türkiye'nin 2002'deki ortalama yaşam süresi 69, şimdi 75'in üzerinde." açıklaması yapmıştı.

4. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, benzine ve mazota yapılan zamma ilişkin "Otomatik olarak kurulmuş olan bir sistem var. Otomatik olarak çalışan bir mekanizma var” demişti.

5. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun "Karada, havada, uzayda... Dünyanın gıptayla baktığı projeleri yürütüyoruz" açıklaması da kafaları karıştırmıştı. Zira uzayda yapılan bir proje vatandaşa hiç sunulmamıştı. Hala da yok o projeler. :)

6. Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, sosyal medyanın uluslararası hukuk kurallarına kavuşmaması durumunda, Türkiye’nin kendi alan adresini oluşturmayı düşünebileceğini söylemişti. "‘www' yerine 'ttt' gibi bir sistem kurulur." diyerek herkese "ama" dedirtmişti.

7. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Bakanlar Kurulu toplantısında sarf ettiği “Herkes üniversiteli olmak zorunda değil. Sen ağa ben ağa, bu inekleri kim sağa” sözlerini duyan kulaklarına inanamamıştı.

8. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türk Lirası’nın yabancı para birimleri karşısında yaşadığı büyük değer kaybı için “Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz, döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil” demişti.

Tabii canım sonuçta dolarla maaş almıyoruz yav!

9. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ayder Yaylası'yla ilgili yaptığı açıklamada 1750 araçlık otopark ve otel yapılacağına dair sözde müjde vermişti. Ardından da içimizi ferahlatmak için, "Ayder daha yeşil olacak" sözlerini eklemişti. Bir türlü şu açıklamayı kafamda oturtamadım ben. Siz?

10. Yeni dönemde uzaktan eğitimin nasıl olacağına dair açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk, "Eğitimde asıl yük, öğretmenin maaşıyla ilgilidir. Milli Eğitim Bakanlığının bütçesine bakarsanız, yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz" demişti.

Öğretmenler olmasa eğitim nasıl verilecekti acaba? Bi hayli ilginç bir açıklama cidden.

11. Diyarbakır'da düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapan Vali Münir Karaloğlu'nun "Camiden cuma günü arabama geçemiyorum sağda solda iş talepleri oluyor. İkinci bir soru soruyorum, iş talep edene diyorum ki yavrum, oğlum ne iş yaparsın. ‘Efendim her işi yaparım' diyor. Her işi yaparım diyen adam hiçbir işi yapamaz" ifadeleri de beynimizi sulandırdı vallahi.

12. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın 2011 yılında TBMM'deki Fethullah Gülen'e övgüler dizdiği konuşması 2017 yılında tekrar gündeme gelmişti. Bozdağ, eleştirilere "FETÖ'ye övgü konuşmalarımı gündeme getirenler de FETÖ'cü" cevabını vermişti.

13. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılında katıldığı bir açılışta, "Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır. Bunun genel kanunu ne yazık ki böyle" ifadelerini kullanmıştı.

İnsanlar da "O zaman yurt dışındaki çiftçiler neden çok kazanıyor?" sorusunu kendisine yöneltmişti.

14. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un katıldığı bir programda söylediği "Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu" sözü olay olmuştu.

Yavuz, böyle bir cümle kurmadığını söylese de kendi yaptığı 6 Mayıs 2019 tarihli Twitter paylaşımında “Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu” ifadesini kullandığını teyit etmişti. 

Buradan izleyebilirsiniz; Twitter

Sizin aklınıza gelen başka açıklamalar var mı? Yorumlarda konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
y.emreabanoz

#7 Ziya Selçuk haklı yalnız.Eğitimdeki sorunlardan biri de herkesin üniversiteli olması.Bir ülkede sadece üniversite mezunlarına göre meslekler bulunmaz.Üniversite mezununa fırıncılığı,berberliği vs. nasıl yaptıracaksın.Keşke mevcut üniversitelerin birçoğu kapatılabilse.Meslek liselerinin verimliliğini,etkinliğini artımak,öğrencilere ve velilere bu liselerin tanıtımını iyi yapmak lazım.Hali hazırda meslek lisesi okuyan çocuğu için ailesi "çalışıp aklını verip bi üniversiteli olamadı" diyor.

mert-yavuz-turkoglu

bu adamların hiçbirinin üni diploması yok! Lise mezunu bile olmayanlar vardır. Şöyleki Refah Partisi döneminde, partiye oy veren seçmenlerden bazıları bile üni diploması aldı, direkt bizzat tanıdığım var. Sahte falan değil diploma, baya diploma aldı işletme. R.P döneminde, seçmene bile üni diploması verenler, bu adamlara hayli hayli verir. Siyasal islam denen şerefsizlik böyle işte.

bolsevik

YAZIK ÇOK YAZIK ASLINDA BUNLARA KIZMAYIN ....BUNLARI BURAYA GETİREN SALAKLAR ORDUSUNA KIZIN ...MAKARNAYA KÖMÜRE KENDİLERİNİ SATAN GÖT KILLARINA KIZMAK GEREK.....

serve

acaba cehennemde dusuk IQ lu ama ileri cakal zekasi olanlarin bolumu farkli olacak mi? yoksa namazla yirtiliyor mu bundan?

tubi.or.not.tubi

Çalışanların maaşlarından ne istiyorsunuz siz acaba? Her şeye kol gibi zam yapıyorsunuz, dolar euro almış başını gitmiş, maaşlar düdük gibi...Bir de onlardan yakınıyorsunuz. Tövbe estağfurullah, ağzımı bozmıcam, sen büyüksün Yarabbim :&

Görüş Bildir