Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Arkasındaki İnanılmaz Hikayeleriyle Yüreğinizi Paramparça Edecek 11 Tarihi Fotoğraf

-

Sizleri öyle fotoğraflarla karşılaştıracağım ki "Madalyonun öbür yüzü" tabirini tam olarak yaşayacaksınız. Bizlerin içini burkan ve "Keşke hiç olmasaydı!" diyeceğimiz bu görselleri icreative'den sizler için derledik.

Kaynak: https://icreative.am/139301.html

Yahudi kadınların infazlarından önceki son fotoğrafları.

Tarih: 15-17 Aralık 1941

Yer: Skede, Litvanya

Kurbanların soykırımdan önce toplanan alyansları...

1900'lerde Fransa'da olan bir akıl hastanesinden alınmış bir görüntü. Hastanın tedavisi için bu şekilde tutulması uygun görülmüş.

Fotoğraftaki kişi Edward Coy. İddialara göre beyaz bir kadına tecavüzde bulunmuş ve yakılmış.

Tarih: 1892

Yer: Teksas

Aslında pek bir söze gerek yok. Çocuklarının ardı ardına doğum ve ölüm anlarını yaşamış buruk bir aile...

Duvarda olan yazı oldukça basit gibi dursa da anlamı hayli ağır. "Sarhoş, babamı burada öldürdü."

1994 yılında Hawaii'de bulunan bir fil, sirk gösterisi sırasında sirkten kaçmayı başarmıştır. Aslında buraya kadar her şey normal gözükse de acıklı durum daha sonra yaşanmıştır. Hawaii polisi, onu öldürmek için 86 kez ona ateş etmiştir. Ne kötüdür ki yüreklerimizi parçalayan durum ise, filin gözlerindeki korku olmuştur.

İlk bakışta normal bir fotoğrafı andırsa da liseye giren ve her yere ateş eden korkutucu bir saldırganın paylaştığı hikâyesi.

"Kurbanla oyun oynama."

1905 Yılında New York'ta bulunan bir "İnsan Hayvanat Bahçesi". Filipinli yerli insanların tutsak edilip sergilendiği o anlardan bir tanesi...

Julius Popper 1896 yılında Selk'am soykırımı için Tierra del Fuego, Arjantin'de yerli halkın üyelerini avlarken... Büyük şirketler her ölü yerli için büyük ödüller ödedi. Bu ölümler, bir çift el ya da kulak veya daha sonraları kafatasının gösterilmesi ile kanıtlanıyordu.

Bir kadının trenin önüne atlamasıyla treni durduramayan ve onu öldürmekle kendini suçlayan makinist...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ordekkac

Holocaust her gördüğümde ağlamamı durduramıyorum.

emrec

Gerçekten Barbar bir ırkız. ne yazık ki kendi ırkımıza zarar veriyoruz, doğaya zarar veriyoruz, hayvanlara zarar veriyoruz. sanırım yokoluşumuz tüm dünyanın yararına olacaktır.

hamit.beler

yahudilerin yaptığı zalimlikler hiç haber yapılmaz malesef.

baran-beger3

ya bırakın artık şu din tüccarlığını. zamanında katliamlar ve işkenceler yapıldı ve al sana bir kanıtı. şimdi israil devleti bir zulüm yapıyor ve onun da kanıtı var. ne yani sen böyle bir şey yazarak nasıl insan olduğunu zannedebiliyorsun şaşırıyorum vallahi

aarzuu

Birazdan öldürüleceğini bilerek fotoğrafa poz olmak. En korkunçlarından birisi bu olsa gerek. Bir de alyanslar. Her fotoğraf yaşanan olayın bütününde iç acıtıcı ama insanların dahil oldukları daha çok dokundu bana.

ufukdiyoki

Fili vurmak şart mıydı ki? İki tane kamyonla bi sokakta sıkıştır sonra iğne vur.

ayruh

O da normal değil ama vurmaktan da kötü değil tabii

ufukdiyoki

Sıkıştır dediğim yolunu kapat kaçamasın orada kalsın. Suçlu olan filmiş gibi vurmuşlar.

ayruh

Evet keşke tamamen bıraksalardı da doğal ortamına ailesinin yanına gidebilseydi

ufukdiyoki

Sirkte yetişen hayvanlar doğada yaşayamaz. Bizler gibi. Hangimiz doğada yaşayabiliriz?

ayruh

bir hayvanın sirkte yetişmesi normal değil sonuçta küçükken de olsa doğasından ailesinden koparılıyor.Ve gerçekten isteyen herkes doğa da hayatta kalabilir,yaşayabilir.

ufukdiyoki

Bu fili doğal ortamına bırakmak ölüme terk etmek demek. Bi hayvanat bahçesinde barınması gerekir.

ayruh

evet en azından bir sirkte bulunması gerekmez :) Ayrıca bu şekilde durdurup yanlarında tutacaksa doğal ortamda doğal yollardan ölmesi daha iyi

ayruh

bu fil için demiyorum olayın temeline bak.Hiçbir hayvan insanlara gösteri yapması için doğasından koparılmamalı.Onlar bunun için yaratılmadı

ufukdiyoki

Daha yetmiş yıl önceye kadar Avrupa'da insan hayvanat bahçeleri vardı. Acımasız bir türüz. Kendi türümüze dahi acımıyorken hayvanlara düzgün davranmamızı beklemek olmayacak iş.

ayruh

maalesef haklısın ama neyse ki vicdan sahibi insanlarda var

Görüş Bildir