Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Araştırmacılar Açıkladı: İş Konulu E-Postalarda Gülen Surat Kullanmak Sizi Yetersiz Gösteriyor!

403PAYLAŞIM

İş yerinizde kabiliyetinizin sorgulanmasını istemiyorsanız kulak verin! BuzzFeed'de karşılaştığımız araştırmaya göre e-maillere koyduğunuz gülen suratlar sizin yetersiz görünmenize sebep oluyor.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/delaneystrunk/h...

Düşünsenize; iş çıkış saatiniz neredeyse gelmiş ve bir anda posta kutunuza birkaç tane iş maili düşüyor... Çıkmadan hepsine cevap vermek zorundasınız.

Başlıyorsunuz turbo hızıyla mailleri yazmaya. Sonrasında üslubunuzun biraz sert olduğunu fark ediyorsunuz. Hemen bir emoji, gülen surattır bir şey yapıştırıp yumuşatıyorsunuz tonunuzu.

Bilin bakalım ne oluyor? Yeni yapılan bir ankete göre eklediğiniz o gülen suratlar sizin iş arkadaşlarınız arasında yetersiz görünmenize sebep oluyor!

'The Dark Side of a Smiley' (Gülen Suratın Karanlık Yüzü) adındaki yeni bir çalışmaya göre; Ben-Gurion ve Haifa Üniversitesi'nden gelen araştırmacılar şu sonuca ulaştı:

"Gerçek gülümsemelerin tersine, gülen suratlar samimiyet algısını artırmıyor. Hatta yeterlik algısını azaltıyor."

Bununla da kalmıyor, araştırmaya katılanlar gülen surat kullanan iş arkadaşlarıyla bilgi paylaşmaktan çekindiklerini belirttiler.

O zaman ne yapıyoruz? Pasif agresif e-postalarımızın sonuna gülücük eklemeyi bırakıyoruz.

😉

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Iyi oldu. onedio editörleri dikkatinizi verin lütfen bu yazıya siden aldığım maillerin çoğunda gulucuk vardı 😆

mmurat

Profesyonellik adı altında insanların iş hayatında duygusuz, düüşüncesiz gibi olmasını, çıkarı için savaşmasını, rekabet etmesini istiyorlar, sonra da, işe ev getirme diyorlar yani bir insana, sorunun olabilir ama işe gelirken aileni düşünme demek kadar saçma birşey olabilr mi.. Bu metaryalist düşünce iş hayatında insanları geriyor, iş arkadaşları birbirlerinin yüzüne gülüp arkasından iş çevirmesine, işten çıkarılma korkusu ile patrona veya amirine yalakalık yapmasına neden oluyor. Bunun neticesinde de iş yerinde laf sokmalar, göz pörtletmeler gibi rahatsız edici durumlar yaşanıyor. Bunun yerine herkes sevgiyle birbirinin işine emeğine saygı gösterse yardım etse herkes için daha iyi olacak ama patron yada yetkili biri yalaka ise, etrafında ki insanlarında kendisi gibi olmasını istiyor, ahlaklı temiz niyetli biri onlar için pasif kabul ediliyor. Bu maddeci çıkarcı felsefe ancak dinin emrettiği güzel ahlakın, vefanın ve samimiyetin yaşanması ile biter.

jsy

Yetersiz gösteriyor tabirini doğrulayan şey insanları ön yargı ile yetersiz bulan kişilerin çoğunluğudur. Yani sorunun kimde olduğunu düşünmek lazım.

sbstnbjk

İş konulu e-postalarda gülen surat falan gönderen mallar mı varmış?

Görüş Bildir