Görüş Bildir
Haberler
Apple Watch’la Kontrol Edilebilen Drone

Apple Watch’la Kontrol Edilebilen Drone

Onedio Medya
27.10.2015 - 10:04

Geçtiğimiz nisan ayında akıllı telefonun özelliklerinden faydalanarak uçabilen PhoneDrone isimli drone’uyla Kickstarter’da istediği başarıyı yakalayaman xCraft, PhoneDrone Ethos’la başarıya ulaşıyor. Hindistanlı xCraft isimli şirket tarafından geliştirilen drone, selefine kıyasla daha kompakt bir tasarıma sahip.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Daha dayanıklı bir gövdeye sahip olduğu belirtilen drone, gücünü daha önceki modelde olduğu gibi akıllı telefonlardan alıyor. iOS ve Android’li telefonlarla uyumlu şekilde çalışan drone, telefonlardaki işlemci, sensör ve kablosuz ağ yeteneklerinden faydalanıyor. Drone’un kontrolü iOS ve Androiddestekli mobil cihazlar ve Apple Watch’la gerçekleşebiliyor. PhoneDrone Ethos bunun yanında geliştirilen uygulama ve drone üzerinde bulunan telefon yardımıyla da otomatik olarak kontrol edilebiliyor.

Pili tam şarj edildiğinde 15-20 dakika arasında uçabilen drone, saatte 55 kilometre hıza ulaşabiliyor. 350 gram ağırlığındaki PhoneDrone Ethos, video çekimi yeteneğine de sahip.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kaydettiği videoları gerçek zamanlı mobil cihazlara aktarabilen PhoneDrone Ethos, 100 bin dolarlık fon desteğini geride bırakıp yaklaşık 146 bin dolar fon desteği toplamış durumda. Önümüzdeki yılın eylül ayında piyasada olacak drone’un satış fiyatı ise 235 dolar.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
0
0
0
0