Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Apple Cihazlarının Belleğini Arttırması Planlanan Yepyeni iOS 10.3 Sürümü

-

iPhone kullanıcısıysanız, bir sonraki güncelleştirmenizde sizi bir sürpriz bekliyor olacak. Elite Daily'den derlediğimiz habere göre Apple, dosyalama sistemini değiştirdi ve artık cihazınızın kapasitesini çok daha verimli kullanabileceksiniz.

Kaynak: http://elitedaily.com/news/iphone-upgrad...

Apple kullanıcıları bilir, her yeni güncelleştirme depolama alanından biraz yer, telefonu iyice yavaşlatır. Yani aramızda güncelleme fobisi olan insanlara rastlamanız oldukça mümkün.

Ancak size harika bir haberimiz var. Sihirli bir okunuşla, Apple cihazınızın belleği artıverecek. Nasıl mı? Yeni iOS 10.3 sürümüyle.

9To5Mac'e göre, yeni APFS (Apple Dosyalama Sistemi) eskisini silip süpürecek. Bu ne demek? iOS 10.3'ü yüklediğiniz anda cihazınızın kullanılan belleğinde bir değişiklik gözlemleyeceksiniz. Tabii iyi yönde.

Güncellemenin beta versiyonunu deneyen kullanıcılar gayet memnun.

"iOS 10.3 almak yerine size saklama alanı verdiğinde 😫👌"

Yeni sürüm, telefonunuzun belleğini daha verimli kullanmanızı sağlıyor.

"Vay, iOS 10.3 bana 3 GB'lık alan verdi."

Telefonunuzdan sürekli saklama alanının yetersiz olduğu mesajını alıyorsanız, bu haber sizi uçuracak.

"iOS 10.2'de 215 GB varken yeni APFS ile iOS 10.3'te 220 GB'lık boş alanım var! Bu inanılmaz!!" 

Özellikle eski model telefonlarda boş alanın yarısını sistem kaplarken diğer yarısını da fotoğraflar ve müzik dolduruyordu. Ancak bu günler geride kalacak.

Mesela bu adamı örnek alalım, güncellemeden önce 1.87 GB'lık boş alanı varken güncellemeden sonra bu sayı 2.73'e yükselmiş. Güncellemeden önce telefonunuzu yedeklemenizi öneriyor ayrıca kendisi. Fark ettiyseniz kullanılan alan 10'dan 9.5'a düşmüş.

Belki çok görünmeyebilir, ancak o 0.86 GB'a sığdırabileceğiniz bir sürü şey var, inanın bana.

Bu beyefendinin de cihaz kapasitesi neredeyse 5 GB artmış.

Bu yeni güncellemenin ne zaman geçerli olacağını bilemiyoruz ve yaşadığınız yere göre de değişebiliyor.

Deneyip görmek lazım artık!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrekarayel

Burada okudum inanmadım. Elmanın pazarlama taktiği, dedim. İndirip güncelledim, 1,7 GB yer açtı. Her güncelleme de böyle ufak ufakta olsa açsa keşke.

tbn57

biz 16 gb la yetinirken, biri de 215 gb dan 220 ye çıktı diye sevinmiş, ne yapıyon, telefonda film arşivini mi saklıyon?

Görüş Bildir