Anne Keçi ve Yavrusunu Sırtlayan Rizeli Hamdu Sena ve Köpeği Tomi'nin Hikâyesi

 > 
8.9bPAYLAŞIM

Soğuk ve kar yağışına karşı ortak kader birliğine girmiş bu sevimli ekip, içimizi ısıtan ve gülümseten bir fotoğrafa konu olmuştu. Dün sosyal medyanın en çok paylaşılanları arasında olan bu fotoğrafta, yeni doğum yapan keçiyi sırtında taşıyan çocuk, oğlağı da minik bir sırt çantasının içine koyarak köpeğe emanet ediyordu. 😊

Çekilen fotoğrafı paylaşım ve beğeni rekoru kıran 11 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin bu güzel fotoğrafın hikâyesini anlattı...

Rize'de karla kaplı dik yamaçta, yeni doğum yapmış keçiyi sırtında, yavrusunu ise köpeğinin sırtındaki okul çantasına koyarak barınağa götüren 11 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafıyla, gören herkesin içini ısıttı.

İkizdere ilçesine bağlı Yağcılar köyünde hayvancılıkla geçimini sağlayan Ali Bilgin'in çocukları Hamdu Sena ve 15 yaşındaki Ali Rahman Bilgin keçilerini otlatmaya götürdü.

O sırada gebe bir keçinin doğumu başladı. Bunun üzerine Bilgin kardeşler, doğum yapan keçiyi bulunduğu yerde bırakarak diğerlerini barınağa geri götürdü.

Evlerinden okul çantalarını ve "Tomi" adını verdikleri köpeklerini yanlarına alan Hamdu Sena ve Ali Rahman, doğum yapan keçinin yanına döndü.

En büyük yardımcıları 'Tomi' oldu 😍

Doğum yapan keçiyi sırtındaki çantaya, yavrusunu ise köpeğinin sırtına bağladığı okul çantasına koyan Hamdu Sena, karla kaplı dik yolda yürüyerek hayvanları barınağa ulaştırdı.

Bu içimizi ısıtan anları için, 'Bu olayı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektim ve sosyal medyada paylaştım.' dedi.

Hamdu Sena Bilgin o anları DHA muhabirine anlattı

Geçtiğimiz günlerde Giresunlu bir işçi soğuktan titreyen köpeğin üzerine montunu örterek hem onu hem bizleri mutlu etmişti

Hırsızlık Ararken İnsanlık Buldu: Üşüyen Köpeğe Montunu Veren Fedakâr Adam! 😍 - onedio.com
Hırsızlık Ararken İnsanlık Buldu: Üşüyen Köpeğe Montunu Veren Fedakâr Adam! 😍 - onedio.com

Ne derler? 'Dünya bu güzel canlıların hatrına dönüyor' 😇

Bu güzel fotoğrafa sebep olan ve bizleri mutlu eden minik çobana ve takım arkadaşı Tomi'ye teşekkür ediyoruz 🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir