Ankara'da LGBTİ'liler Hedefte: 'Öldürün' Afişleri

 > -

28 Haziran'da gerçekleşen 23. LGBTİ Onur Yürüyüşü'nde polisin müdahalesi ve hükümetin eşcinselleri hedef gösteren açıklamaları tartışılmaya devam ederken Ankara'da tehlikeli bir gelişme yaşandı. Ankara'nın bazı yerlerine LGBTİ bireylerin öldürülmesi gerektiğinin yazdığı afişler asıldı...

Kendilerini “Ankara merkezli gençlik hareketi” olarak tanıtan ve IŞİD’in logosuna benzeyen bir logo kullanan Genç İslami Müdafaa adlı gerici bir örgüt, Ankara’da cadde ve sokaklara açıkça cinayet çağrısında bulunan afişler astı. Afişler, Ankara’nın pek çok cadde, sokak ve durağına yapıştırıldı.

Gerici örgütün internet sitesinde de insanlar cinayet işlemeye davet edildi. Sitede yer alan “Lût kavminin kalıntıları” başlıklı yazıda şu ifadeler yer aldı: “LGBT olarak adlandırılan açılımını bile yazmaktan hâyâ ettiğimiz kuruluşun yapmış olduğu yürüyüş, Lût kavminin kalıntılarının hala günümüzde var olduğunu bizlere tekrar kanıtladı. Ahlaksızlığın zirvesini yaşayan bu insanlar mübarek Üç Ayların ismi olan Recep, Şaban ve Ramazan’ı da alay konusu etmekten geri kalmadılar. Batıl davada hâyâsızca olan bu yürüyüşe bizler Hak yolda kayıtsız kalamazdık. Bazı bölgelere bu konu ile ilgili afişlerimizi asarak, Müslümanların bu konuda sessiz kalmamaları gerektiğini, İslam’ın bu duruma kesinlikle müsaade etmediğini göstermek adına Tirmizi ve Ebu Davud da geçen bu Hadis-i Şerifi  halkımız ile paylaştık. Temennimiz İslam’ın bizden istediği tavrı televizyonlarda hakkı haykıramayan hocalar yerine, Kur’an ve Sünnet ışığında öğrenmemizdir.”

Dernek mi, vakıf mı ya da herhangi bir yasal tüzel kişilik mi olduğu anlaşılamayan Genç İslami Hareket adlı gerici oluşumun internet sitesinin “Hakkımızda” ve “İletişim” bölümlerinde hiçbir bilgiye rastlanmaması ve logo olarak IŞİD bayrağına benzeyen bir logo kullanmaları dikkat çekti.

Sendika ve Zete

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraIŞİD
Görüş Bildir