Görüş Bildir
Haberler
Amedspor'a Verilen ‘İdeolojik Ceza'ya İlişkin Soru Önergesi

Amedspor'a Verilen ‘İdeolojik Ceza'ya İlişkin Soru Önergesi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Amedspor’a verilen abartılı cezalar hakkında Meclis’e soru önergesi verdi. Tan, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’tan ideolojik cezaya ilişkin cevaplar istedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Amedspor’a 28 Ocak tarihinde oynanan Medipol Başakşehir maçında ‘ideolojik propaganda‘ yapıldığı gerekçesiyle kendi sahasında bir maç seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası vermişti.

Ayrıca Bursaspor maçında Amed Sportif Faaliyetler oyuncusu Deniz Naki'nin, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Bursaspor maçında ideolojik propaganda yapması ve sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle, PFDK tarafından 12 resmi maçtan men edilmiş ve 19 bin 500 lira para cezasına çarptırılmıştı.

HDP Milletvekili Altan Tan’ın Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplanmasını istediği sorular şunlar:

HDP Milletvekili Altan Tan’ın Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplanmasını istediği sorular şunlar:

1. Amed Spora oynadığı maçlardan sonra verilen bu cezaların detaylı gerekçesi nedir?

2. Bir futbol takımının galibiyeti kutlamasına ve bölgede yaşanan olaylardan dolayı barışı istemesine yönelik PFDK’nın verdiği cezaları uygun görmekte misiniz? Bu cezalara yönelik Bakanlığınızın tavrı nedir?

3. “İnsanlar ölmesin barıştan başka çaremiz yok” diyen Deniz NAKİ’ye Türkiye Futbol tarihinde eşine az rastlanır bir cezanın verilmesini nasıl değerlendirmektesiniz?

4. Futbol müsabakalarında daha önce farklı futbolcularca “asker selamı, rabia işareti” gibi ideolojik davranışlar yapıldığı dikkate alınırsa bu futbolculara yönelik ne tür cezalar verilmiştir?

5. Hangi yönetmeliğe göre çocukların ölmemesi ve barışın temenni edilmesine yönelik sözler böyle bir astronomik ceza doğurmuştur (

Kaynak: Demokrat Haber

Kaynak: http://www.demokrathaber.net/guncel/a...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
4
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın