Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alttan Dersi Başından Çilesi Eksik Olmayan Koca Yürekli Öğrencilerimizin Yaşadığı 15 Şey

-

Ah ah ne çektiniz be siz...

1. Dersler birbirine o kadar karışır ki, notlarını toparladığın halde hangi notun hangi derse ait olduğu sonsuz bilinmeyenli bir denkleme dönüşür.

2. Hal böyle olunca ders programını asla ezberleyemezsin, bazen öylece sınıfa gidersin hangi derse gittiğini bilmeden….

3. O dersten o derse koşarken beyninin erdiğini hissetmeye başlarsın.

4. Bir noktadan sonra "başlarım böyle işe, hepsi birbirine karıştı, en iyisi hiçbirine girmemek" farkındalığıyla aydınlanırsın.

5. Arkadaş grubundan biri o dersten kalırsa diğerleri de onu bu şanlı yolda yalnız bırakmamak için o dersten kalırlar.

6. Dostluk kavramını da en iyi bu çileyi çekenler bilir. Aranızda çakışan dersleri bölüşürsünüz ve gerekli dağılımlar yapılır.

7. Sabah dersine gitmesi gereken kurban seçilirken eller ayaklar titrer…

8. Aileye asla alttan milyon tane dersin olduğu söylenmez, karne gibi bir ispiyoncu hayatımızda yok diye bir güzel sevinilir.

9. Gelelim o vize, final haftalarına… 1 gecede 3-4 dersi hatim etmek ne demek gelin onlara sorun. Bu işte uzman olmuşlardır.

10. Aaa bir de hocaların hepsiyle aran iyidir. E canım aşinalık sağ olsun, ne mezunlar verdiler senin gözlerinin önünde…

11. En kötüsü de koşullu dersler… Ne çektik be sizden? En azından bi' kalma şerefine erişseydi öğrenciler, ne bu Edi - Büdü tripleri....

12. Tabii avantajlı tarafları da olmuyor değil, mesela dersleri tekrar aldığın için ödevdi, devamsızlıktı işin olmaz. Hocalar en azından bu konuda sana tolerans gösterir.

13. Ayrıca yeni öğrenciler bi' gayret hocanın sınav tarzını, neye puan vereceğini öğrenmeye çabalarken sen zaten bu konuda uzman olmuşsundur. :)

14. Hayatına kattığı şeyleri de es geçmeyelim. Pratiklik, çabuk kavrama ve zor zamanların sana kazandırdığı o dik duruş... Eee milyon tane ders alınca bunlar otomatik olarak bünyeye ekleniyor.

15. Son olarak öğrencilik hayatını dolu dolu yaşayan, doyasıya eğlenirken sürünmek nedir en iyi bilenler onlardır. Koca yüreklilerimize yok mu bir alkış?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ebehatun

# Arkadaş grubundan biri o dersten kalırsa diğerleri de onu bu şanlı yolda yalnız bırakmamak için o dersten kalırlar.# Cidden bunu yapan var mı ?...

canbaz67

Bazen hocalarda cins oluyor sanırım. Mukavemet dersimiz vardı. Çok kişi kaldı dersten ama hatırladığım kadarı ile tembel arkadaşlar ilk alışta geçerken çalışkan arkadaşlar 2. 3. alışlarında geçti. sınıfın en çalışkan öğrencisi vardı, hepimiz notları ondan alırdık sınav zamanı, bu arkadaş 3.alışta geçmişti :) Belkide alttan aldığı tek dersti.

erlik

türk dilinden kalıp, ev boş diye büte girmeyerek alttan almayı başaran bir insanım. Yetmedi o dersten okulu uzatmayı başardım. Yok ev boştu da ne oldu ?

askito-muyum-ben

hazırlık sınıfı da dahil koskoca 5 yıllık üniversite hayatımda sadece 1 tane dersi alttan aldım. Onu da dersler çok yoğun en azından bir ders başımdan gitsin diye kasıtlı yaptım . Ona rağmen sınıfın az çalışanlarından biriydim :D

orhan-nazir

Selam ne yapıyorsun👄👄👄👄

Görüş Bildir