Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Alışveriş Yapmaktan Hiç Ama Hiç Haz Etmeyen Kadınların 13 Geçerli Sebebi

411PAYLAŞIM

Alışveriş yapmayı kim sevmez? Evet bazıları sevmez! "Bütün kadınlar alışveriş yapmayı sever" gibi genel bir kanı var insanlarda ama alakası yok. Alışveriş yapmayı sevmeyen insanların kendine göre çok da geçerli sebepleri vardır. İkna olur musunuz bilemem ama bazıları şunlar:

1. Zaten bin bir mücadele ile kazandığı parasını, ıvır zıvır için harcamak ona çok fazla dokunuyordur.

Ivır zıvır = her türlü kozmetik, yeni sezon kıyafetler.

2. O az evvel bahsettiğimiz ıvır zıvır için harcanmayan paralar var ya, hah onları gezip seyahat etmek için bir kenara ayırıyordur.

Elbise gelir geçer, gezip-gördüklerin aklında kalır.

3. Mağazalar indirime girdiğinde çığlık çığlığa sağa sola koşan arkadaşlarını gördükçe içine doğru patlıyor; etrafa bi boş bakış, yarım gülüşler atıyordur.

Anlıyorum hayatım %50, evet... Hadi bye!

4. Moda nedir, sezon renkleri nelerdir hiç haberi olmaz; olsa bile umrunda olmaz. Bir şeyi satın alıyorsa moda olduğu için değil, diğerleri eskidiği için alıyordur.

Çünkü normali bu.

5. Alışveriş yapma fikri kafasına girdiği andan itibaren afakanlar basıyordur. Hatta hayatının en sıkıcı zamanlarını, alışveriş yaparken yaşıyordur.

O stresi çeken bilir.

6. Çocukluğundan beri kendi zevkini bilen annesi tarafından danışmanlık hizmeti alıyordur; bu ızdıraplı işi annesi seve seve yerine getiriyordur.

Anneler en büyük yaşam koçlarıdır!

7. Alışveriş yaparken kaybettiği zaman, ona göre çok büyük bir israftır. Nasıl geçtiği anlaşılmayan o yorucu zaman içerisinde daha faydalı şeylerle uğraşmayı tercih eder.

Bi de üstüne yorgunluğu koy...

8. Bütün vitrinler janjanlı, şatafatlı kıyafetlerle dolu olduğu için bir kere daha alışveriş yapmaktan soğumuştur. Basit bir şeylere ulaşmak giderek daha da zorlaşmıştır çünkü.

İlla tüllü, illa pullu ve taşlı olacak her şey di mi?

9. Üstüne başına bir şeyler almak için kalabalık, havasız bir AVM'ye gitmek zorunda olmak, onu çilelerden çilelere sürüklüyordur.

Yaşasın cadde, pasaj alışverişi; kahrolsun AVM'ler!

10. Bırakın gidip bir şeyler satın almayı, alışverişle ilgili şeyleri anlatan arkadaşlarını dinlerken bile fenalıklar basar, oracıkta yok olmak ister.

Çok zor bir durum, inşallah kimse yaşamaz.

11. Ne kendisi alışverişe çıkar, ne de başkasına alışveriş yaparken eşlik eder. Hatır için bile birisinin yanında bulunmak onun için bir işkencedir.

12. Mümkün olduğunca doğal ve olduğu gibi takılmayı kendine hayat tarzı olarak benimsemiştir. Olduğu gibi kabullenilmek, en büyük düsturudur.

Doğallık, bakımsızlıktır diyen şöyle kenara ayrılsın gençler!

13. "Öyle bir kadın yoktur" diyene yüksek sesli kahkahalar atarak cevap vermeyi tercih eder. Selamlar, tanışmış olduk...

Demek ki büyük konuşmamak lazımmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lyssa

Haydaaa bugün de alışveriş yapmamakla övünüldü

dunecka

1)işsizdir sürekli babasından para istemeye utanıyordur. 2)mağazalarda saçma salak paçoz gibi kıyafetler vardır eskilerle idare eder biraz daha.

pelincimbosver

Kesinlikle paçoz ve tekdüze kıyafetler

betoki

6 hariç hepsi beni anlatmış resmen!

corpse-bride

kalabalıklardan hoslanmıyordur net

pelincimbosver

Alışveriş yaparken gezmeyi sevmediğimden alışveriş yapmaktan nefret ettiğimi zannederdim internet uygulamaları ile tanışana dek :D internetten yapıyorum hoop kapıda :D Ama bu yüzden çok sık yaptığım söylenemez tabii :)

toprakhan

Rakı bitti Pelin :)) Bak artık;)

Görüş Bildir