Görüş Bildir
Haberler
Ali Sami Yen, Vefatının 64. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Ali Sami Yen, Vefatının 64. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Enver K.
29.07.2015 - 13:19
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Galatasaray Spor Kulübü'nün kurucu başkanı Ali Sami Yen, vefatının 64. yılında mezarı başında anıldı. Törene Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Yönetim Kurulu Üyeleri ve camianın önde gelen isimleri katıldı. 

Ali Sami Yen'in Feriköy'deki mezarı başında yapılan anma töreninde konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, ''Ali Sami Yen ağabey, 1905 yılında okulun koridorlarında arkadaşlarıyla bir temel attı, bir çınar dikti.' diyerek, şunları söyledi:

'Galatasaray Kulübü, bir futbol takımı olarak kuruldu. Bunun dünyadaki kulüplerle mücadele etmesi için bir düstur koydu. Bu düstur zaman içinde onun işaret ettiği yönde onun koyduğu prensiplere ve etik kurallara uygun olarak gelişti ve dev bir çınar haline geldi. Galatasaray, onun istediği yönde, dünyada en çok bilinen markalar arasında yerini almıştır. Dünyadaki spor kulüpleri içinde beğenilen, herkesin imrendiği bir kulüp haline gelmiştir. 

Bize bu değerli emaneti kuran, bize ulaşması için gereken şartları oluşturan Ali Sami Yen ağabeye çok teşekkür ediyorum. Ruhu şad olsun. 36. başkan olarak onun bize emanetini en yüksek seviyeye çıkarmak için gereken çalışmayı ve mücadeleyi vereceğiz. Gözü arkada kalmasın. Emaneti emin ellerdedir. Kendisine kabir rahatlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Onun gösterdiği istikamette hedefine koşacaktır. Her zaman Ali Sami Yen ağabeyimizin bakışları bizim üzerimizdedir. Bunun bilinci içindeyiz.''

Konuşmanın ardından yapılan dualarla anma töreni sona erdi.

Cihan

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam