Görüş Bildir

Koronavirüs gündemi hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Meral Akşener, 'Bilim Kurulu üyelerinin tam karantina istediğini biliyoruz. Bunun yerine getirilmesi gerekirdi ama Erdoğan bunu reddetti' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüs salgını hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

"Türk bilim dünyası bunun vebalini taşıyamaz"

'Bilim Kurulu'nun önerileri Erdoğan'a bağlı' diyen Akşener, 'Tam karantina istediklerini bizler biliyoruz. Bunun yerine getirilmesi gerekirdi. Ama Erdoğan bunu reddetti. Bilim insanlarına buradan çağrım var. Ne önerdiklerini milletle, vatandaşla bizlerle paylaşmak mecburiyetindeler. Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar siyasi bir makam değil, onlar bilim insanı. Çoğu da ona buna mecburiyeti olan insanlar değil. Bu kişiler eğer dedikleri olmuyorsa bunun da gereğini yapmaları lazım. Çünkü Türk bilim dünyası bunun vebalini taşıyamaz' dedi.

"Yapılabilecek konularda biz de bildiklerimizi paylaşmayı sürdürüyoruz"

"Yapılabilecek konularda biz de bildiklerimizi paylaşmayı sürdürüyoruz"

Bu dönemin sırt sırta verilmesi gereken bir dönem olduğunu belirten Akşener, 'Biz Sayın Erdoğan'ın düşmanı değiliz. Dolayısıyla yapılabilecek konularda biz de bildiklerimizi paylaşmayı sürdürüyoruz. Ama kırmızı kuvvetler mavi kuvvetler dili devam ediyor. Acemi oldukları ortaya çıktı. 'Sizin dediğinizi yapmayacağım kardeşim' diyor. Ama muhalefet partisinin de akıllı önerileri var.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tekalif-i Milliye Emirleri tartışması

Tekalif-i Milliye Emirleri tartışması

Akşener yardımlarla ilgili ise, 'Ayrıca Tekalif-i Milliye Emirleri ile de Türkiye'nin bugün IBAN numarası vererek virüs için yardım toplaması arasında müthiş fark var. O gün Balkan ve Birinci Dünya Savaşı bitmiş, Anadolu'nun büyük bir kısmı şehit ya da gazi olmuş ve üretimin durduğu bir dönemdi.' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
130
40
11
4
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Atlas

Tekalifi Milliye emirleri çıktığında ortada devlet mi vardı?Hazine diye bir şey mi vardı da şimdiyle karşılaştırılması olsun!Bakan çıkıp şuna teşekkürler bun... Devamını Gör

Nurettin Bayar

15 temmuzu kurtuluş savaşından daha üstün tutan güruh bunlar, karşılaştırmıyorlar ki, şuan ki meseleleri daha üstün sayıyorlar.

Sıradan Biri

Tek adam yönetiminin meyveleridir bunlar. Koca ülkenin yönetimini bir kişiye vermek büyük bir saçmalıktı. Hele ki birde o insan anormal biriyse.

Can Bayraklı

Kesinlikle insanların sağlığı için ne yapmak gerekiyorsa onu yapmalı. Rant kazanmaya devam etme,Oy peşinde koşma,Tek isim,tek makam uğruna kimsenin Türkiye'n... Devamını Gör

Dead nettle.

Umurlarındamıyız sence. Onların hepsi türk düşmanı. Önce cumhuriyeti yıktılar şuan cumhuriyet ile yönetilmiyoruz kimler bunun farkında acaba. 2023 ten sonr... Devamını Gör