Görüş Bildir
Haberler
AKP'de Klip Tartışması

AKP'de Klip Tartışması

ATKN
22.10.2015 - 13:08

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AKP Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik’in PKK saldırılarını konu alan klibinin partisi tarafından onaylanmadığını açıkladı. Faruk çelik bu açıklamanın hemen ardından klibin henüz tamamlanmadığını ve sızdırıldığını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik tarafından hazırlatılan, PKK saldırılarını konu alan ve kardeşlik vurgusu yapılan tanıtım klibi, parti içinde ve kamuoyunda tartışma konusu oldu. Klibin AK Parti onayı olmadan yapıldığını ve partiyle ilişkilendirilmemesi gerektiği birinci ağızdan duyuruldu. AKP Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in sosyal medya üzerinden yaptığı bu açıklamadan çok kısa süre sonra Faruk Çelik de sosyal medyadan bir açıklama yayınladı, klibin henüz tamamlanmadığını ve sızdırıldığını savundu.

Karşılıklı tweetler

Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

'Oyuna gelme kardeşim' etiketiyle sosyal medyada yayınlanan film, Ak Parti Genel Merkezi tarafından onaylanmış bir çalışma değildir. Genel Merkezimiz tarafından onay verilmeyen çalışmaların Ak Parti çalışması gibi sunulması doğru değildir. Bu tip çalışmalar hiçbir şekilde Ak Parti ile ilişkilendirilmemelidir.”

Faruk Çelik’in yaklaşık 1 saat sonra Twitter’dan yaptığı açıklama ise şuydu:

“Oyuna gelme kardeşim' etiketiyle sosyal medyada yayınlanan film, henüz hazırlık aşamasındayken, onayımız alınmadan servis edilmiştir.İyi niyetle bağdaştırmadığımız bu uygulamayla ilgili, hukuki yollara başvuracağımız açıktır. Kamuoyumuza saygıyla duyururuz.”

İçeriğin Devamı Aşağıda

Klibin içeriği

Faruk Çelik tarafından söylenen “Mesele memleket meselesi, oyunuza dikkat edin, oyuna gelmeyin?” sloganıyla hazırlanan klipte uzun namlulu suikast silahıyla mevziye yatan bir PKK’lı nöbet kulübesindeki öldüreceği askerin Kürtçe türkü okumasıyla eylemden vazgeçiyor.

Bunun üzerine PKK’lı, telsizle ele başına “Asker Kürt” diyor. Üstünün 'O senin düşmanın, vur' demesi üzerine PKK’lı “Sen kime hizmet ediyorsun, kimin adamısın?” diye tepki gösteriyor ve ardından gözyaşı döküyor.

Çelik tarafından hazırlatılan klip, sosyal medya ve yerel televizyon kanalllarında yayınlandı.

Al Jazeera Türk

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
103
22
12
11
7
2
0