Görüş Bildir
Haberler
AK Partili Salih Zeki Çetinkaya PKK'lıların Elinden Kaçtı

AK Partili Salih Zeki Çetinkaya PKK'lıların Elinden Kaçtı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, terör örgütü PKK üyeleri tarafından 2 gün önce kaçırılan AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya'nın, teröristlerin elinden kaçarak kurtulduğunu bildirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, 2 gün önce Erzurum'dan Şanlıurfa'ya giderken, Diyarbakır'ın Lice ilçesi ile Bingöl'ün Genç ilçesi arasında bir noktada otomobili durdurularak PKK mensuplarınca kaçırılan partilerinin İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya'nın, bu sabah teröristlerin uyumasından yararlanarak kaçmayı başardığını belirtti. 

Sağlık durumu iyi

Çetinkaya ile telefonla görüştüğünü ifade eden Yeşilyurt, şunları söyledi:

'İlçe başkanımız, içinde tutulduğu mağarada sabah namazına uyanmış ve Yasin okuyormuş. Etrafına baktığında teröristlerin uyuduğunu görmüş. Silahları ellerinde uyuyan kişilerin tam olarak uyuyup uyumadığını kontrol için ses çıkarmış. Uyuduklarına kanaat getirince de iple bağlı ellerini taşlara sürterek çözmüş ve mağaradan kaçmayı başarmış. Yaklaşık 15 kilometre kaçarak bir köye sığınmış. Şu anda Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bir jandarma karakolunda bekliyor. Kendisiyle görüştüm ve sağlık durumu iyi.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın