Aile Şiddetinden Kaçarak İstanbul'a Geldi, 5 Aydır Otobüs ve Metrobüslerde Yaşıyor: 'Hayatımı Mahvettiler'

 > 
76PAYLAŞIM

Babasından gördüğü şiddetten kaçmak için, 5 ay önce Trakya'dan İstanbul'a gelen bir genç kadın, aylardır otobüs ve metrobüslerde yaşıyor.

Baba şiddetinden kaçtı, İstanbul'a geldi

DHA'nın aktardığı habere göre, baba şiddetine maruz kaldığı evini terk eden bir genç kadın, İstanbul'a geldi. Trakya'dan gelen kadın, isminin açıklanmasını istemedi.

Genç kadın, DHA muhabirine yaşadığı şiddeti şu sözleriyle anlattı:

"Hayatımı mahvetti. Annem öldükten sonra dayaklarına dayanamadım. Babam, kız kardeşim ile bana sürekli şiddet uygulamaya başladı İki erkek kardeşim var, bunların evlerine gittiğimde de aile huzurlarının bozulduğunu hissettim. Babam bizi sürekli dövüyordu, hortumla dayak attığı günler oldu. Ağabeyimin evine gidiyorum, yengem benden rahatsız oldu. Ağabeyimin aile huzurunu bozmak istemedim. İstanbul’a geldim. 5 aydır metrobüs, otobüslerde kalıyorum. İstanbul’da tanıştığım iki kız arkadaşım var. Zaman zaman onların evinde kalıyorum. Özellikle simitçi olan, çok iyi bir kadın. Çamaşırlarımı onun evinde yıkıyorum. Polis bir seferinde beni karakola aldı. Anlattıklarımı dinledi, hak verdiler. Beni bir kadın sığınma evine götürdüler. Kalabileceğim bir yer değildi."

'Metrobüs seferleri sabaha kadar sürüyor, genelde geceleri burada uyuyorum'

Kalacak yeri olmadığı için otobüs ve metrobüslerde gününü geçiren genç kadın, aylardır toplu taşıma araçlarında yaşıyor.

Genç kadın, "Metrobüs seferleri sabaha kadar sürüyor, genelde geceleri burada uyuyorum. Ben kendimi korumaya çalışıyorum" dedi.

Otobüs şoförü Kurşun: "'Gidecek yerim yok' diyor"

İETT şoförü Gökhan Kurşun, metrobüse sığınan kadınla ilgili olarak şu sözleri söyledi:

"‘Gidecek yerim yok’ diyor. Kadındır, diye indirmek istemedim. Polisi arayıp yardım istedim. Zorla indirmeye kalksam, bağırsa olay bende bitecek. İlk hareket noktamız olan Şahintepesi veya Cihangir Mahallesi’nde güvenlikçimiz olsa onlardan yardım isterdim. Zorla indirmeye kalksam, kadın bağırsa ben ne yapacağım Allah aşkına? Söylediğine göre sabaha kadar metrobüsle gitmiş- gelmiş yorgun halde arkada uyuyor. Sefer sonunda çay, sigara, yemeğini verdim. 'Yolda kaldım' dese 5-10 lira veririm, gönderim. Son servisim gece yarısı ben ne yapacağım kadın haliyle bırakamam. Sen bırakabilir misin vicdanen?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir