Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aile Kurumunun Kutsallaştırıldığı Ülkemizde Türk Aile Yapısının Nasıl Olduğunu Anlatan 17 Kadın

3.6bPAYLAŞIM

Kadınların aynı evi paylaştıkları erkeklerden daha fazla zarar gördüklerini unutmayalım!

Bildiğiniz ve yaşadığınız gibi aile toplumda fazlasıyla kutsallaştırılan bir kurum. İstanbul Sözleşmesi'nin de sözde bu kurumu yıkmak üzerine imzalandığı söyleniyordu ve bu nedenle karşı çıkılıyordu.

1. Sözleşmenin feshedilmesiyle birlikte de bazı kadınlar Türk aile yapısıyla ilgili paylaşımlar yaptı. Bize de o paylaşımları sizlere göstermek düştü.

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. Nasılmış Türk aile yapısı? Tatmin oldu mu birileri?

Hadi yorumlara!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bennediyomki

Ben ne kadar şanslıymışım.. Okurken gözlerim doldu. :( Babamın kıymetini bir kez daha anladım...

nur-hilal-fil

Ben bunlara çok maruz kalmadığm için şanslı hissediyorum kendimi ama maalesef elemanım kalıyor. Zorla başını kapadılar kızın su getirmedi diye abisi kavga çıkartıp parmağını kırdı pandemi dolayısıyla işler düştüğü için 1 hafta maaşını geç verdiğim için eve para getirmiyorsun diye dayak yedi kilolu olduğu için hakaretlere maruz kaldı çok üzülüyorum onun adına ve her zaman yanındayım yanında oldukça seni çalıştırmayız diye baskı yaptılar kıza çok şeye sustum yeter ki yanımdan almasınlar hiç değilse benimle çalışmaktan mutlu diye bazen elini kolunu bağlıyorlar insanın ama biliyorum ki bunun bedelini bir gün ödeyecekler...

o-yorum-yapilacak

Lan bu nasıl aile yapısı! Evlenmiş çocuğu var ama hala kendini geliştirememiş , karşısındaki insanların geliştiğini görünce yersiz gurur yapan Türk aile yapısı! Saçı açık karşı cinsi görünce kendine engel olamayan, herkesi kendi gibi beyin yoksunu sanıp karısını kızını eve kapatmaya çalışan Türk aile yapısı! Vay vay vay demek İstanbul sözleşmesi bozmuş bizi vay vay vay!

minik-su-boregi

Ne yazık ki benzerlerini ben de yaşadım, hâlâ da yaşıyorum. Şu ülkede açık görüşlü, özgürlükçü ve eşitlikçi bir babaya sahip olan az sayıdaki kız çocuklarından biri olmayı çok isterdim.

huseyin-balkaya1

Şu adamlar rahat rahat gayliklerini yaşasalardı sorun kalmazdı. Hepsi zorla birilerine verilmiş baskıyla evlenmiş bu yüzden ortalık hem homofobiklerle hem canavar erkeklerle dolu.

Görüş Bildir