Görüş Bildir
Haberler
Adalet Bakanlığı Personel Alım Kura Sonuçları Belli Oldu! Adalet Bakanlığı Personel Alım Ekranı…

Adalet Bakanlığı Personel Alım Kura Sonuçları Belli Oldu! Adalet Bakanlığı Personel Alım Ekranı…

Adalet Bakanlığı, toplamda bin 422 personel alınacağını duyurmuştu. İŞKUR üzerinden yapılan başvurular, dün yapılan kura çekimi ile sonlandı. Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kura sonucunda belirlenen adaylar duyuruldu. Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilecek personeller için kura ile 4 katı adat belirlendi. Peki, Adalet Bakanlığı personel alım kura sonuçları nasıl kontrol edilir? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adalet Bakanlığı Personel Alım Kura Sonuçları

Adalet Bakanlığı Personel Alım Kura Sonuçları

İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 17 Mart Çarşamba günü saat 11.00'de Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda noter huzurunda yapıldı.

Adaylar Türkiye'yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamadı. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak kura çekilişinin görüntüleri kayda alındı. Kuranın ardından yapılan açıklamada bugün listenin bakanlığın sitesinden yayınlanacağı duyuruldu.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KURA SONUÇLARI

Belgeler Ne Zaman Teslim Edilecek?

Belgeler Ne Zaman Teslim Edilecek?

Kura ile başvuru yapanlar arasından açık iş sayısının 4 katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek, belirlenen adaylar Bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek.

Bu kapsamda belirlenen asıl ve yedek adaylar, istenilen belgeleri 18-24 Mart tarihlerinde Adalet Komisyonu Başkanlıklarına teslim edecek.

Sözlü sınava girecek adaylara ilişkin nihai liste Başkanlıkların internet sitesinde ilan edilecek. Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın