Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Açlık Hissi Hiç Gitmiyor: Yemek Yemek İçin Ağlayan Kızını Görmezden Gelmek Zorunda Kalan Anne!

-

8 hafta erken doğan Megan, daha 5 haftalıkken Prader-Willi sendromu tanısı almış ve bu hastalığı yüzünden kronik olarak yemek yeme ihtiyacı hissediyor. Megan'ın annesi ise kızının yemek yemek için ağlamalarını görmezden gelmek zorunda! Detaylar için sizi The Sun kaynaklı haberimize alalım.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/780174...

36 yaşındaki Tracy Fitzgerald, 7 yaşındaki kızı obez olmasın diye kızının yemek yeme isteğini görmezden gelmek zorunda!

Daha 5 haftalıkken Megan'a Prader Willi sendromu tanısı konulmuş. Tracy, kızının sürekli olarak yemek yemek için ağladığını görünce yanlış giden bir şeyler olduğunu anlamış. Doktorları, "Megan'da kromozom abnormalliği olduğunu anlamıştık, birkaç hafta sonra da Prader Willi tanısı koyduk." diyor.

"Megan 6 aylıkken hastaneden çıktık, Megan yürümeye başladığında 3 yaşındaydı."

Prader-Willi sendromu (PWS), kromozom anormalliğinden kaynaklanan kompleks bir nöro-davranışsal genetik bozukluktur. Bu sendrom, tipik olarak düşük kas tonusu, büyüme hormonu tedavisi almayanlarda kısa boy, cinsel gelişimin tamamlanamaması, davranış problemleri ve kronik açlık hissine sebep olmaktadır.

"6 yaşına geldiğinde Megan bulduğu her fırsatta yemek yemek istiyordu ve yaşıtlarından 6 kat fazla yemek yemiş oluyordu, bu yüzden onun yediklerini kısıtlamak zorundayım."

"Megan hastalığı yüzünden sürekli olarak yemek yemek istiyor. Yıllar içinde onu yemekten uzaklaştıracak yeni yöntemler geliştirdik. Megan yanımızdayken yemek konusunda konuşmuyoruz bile."

Megan'ın kilo almasını engellemek için annesi Tracy, kızının yemek yemek için ağladığı zamanları görmezden gelme zorunda!

"Ona daha fazla yemek veremeyeceğimi söylediğim anda Megan ağlayıp bağırmaya başlıyor ama onun iyiliği için daha fazla yemek vermemeliyim."

"Megan'ın yemek yeme saatlerine ailecek uyuyoruz çünkü yemek yiyen birini gördüğü anda o da yemek istiyor."

"Kırk yılda bir dışarıda yemek yemeye çıkıyoruz. Megan'ın yemeği hazırlanırken diğer insanların yemeklerinin servis edilmesine bile tahammül edemiyor ve çok üzülüyor."

"Çocuğunun ağlayışlarını görmezden gelmek bir anne için çok zor ama yapılması gerekiyor."

"Yemek yemesin diye kızımın dikkatini dağıtıyorum. Ancak günün her saaati onun yanında olamıyorum. Bir sefer erkek kardeşinin doğum günü pastasını mutfakta bırakmıştık. Pastadan yeteri kadar yemesine rağmen bizim orada olmadığımız uygun bir anı kollamış ve tüm pastayı yemiş."

"Mutfak dolaplarına ve buzdolabına kilit takmak istemiyorum ama galiba yapmak zorundayım."

"Megan'ın yanında 'yemek' kelimesini bile kullanmıyoruz çünkü engelleyemediği kronik bir yemek yeme isteği var."

Megan'ın annesi Tracy, bu sendrom hakkında farkındalık yaratmaya çalışıyor.

"Dışarıdan bizi görenler kızımın ağlayışlarını görmezden geldiğim için benim korkunç bir anne olduğumu düşünüyor. Ama insanlar bunun bir hastalık olduğunun farkında değiller. Ama bu hastalığa sahip kişiler normalden çok daha az kalori harcayan metabolizmaları sayesinde aşırı yemek yeme ve yaşamı tehdit edecek kadar şiddetli obezite gelişebilir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elifbozkurt1

Allah yardımcısı olsun zor bur durum bir anne için türk bir aile degil allahtan yoksa kız o mutfaktan çıkartilmazdi.

pedro-pascal

çok kötü bir durum,neler var,Allah yardım etsin.şimdi annesi var da ya sonra ne yapacak bu,tek kaldıgında,aşk acısı çektiginde,üzüldügünde vs..obez olmaması imkansız gibi bişey hatta ölmemesi.biran önce bi çare bulunması gerekiyor.normal insanlar bile yemek yemeyi sever,bukadar hasta olmasalar bile durduramaz,kilo alır,hareket etmez,kilo veremez..kız ne yapacak Allah yardımcısı olsun.ne hastalıklar,ne dertler var ya genede annesi baş ediyo ve zayıf hala çok şükür:(zavallı..umarım biran önce iyileşir..

neslihan-nisan

nasil boyle zayif kalabiliyor ki annesi yedirmemeye calisiyormus ama anladigim kadariyla yine de normal insanlardan daha fazla yiyormus

yori

BONUS: Bu içeriği sevdiysen, Efsane Cuma'yı da seversin! iceriki sevdim bunun ona ne adiyati var

cetin-sangu1

sporla istediği kadar yemek yiyebilor matt stonie tarzı.

Görüş Bildir