Acayip Bilgiler Kuşağında Bu Hafta: Anlamsızlıklarıyla Beyninizden Duman Çıkaracak 15 Garip Gerçek

84PAYLAŞIM

Gelin haftalık olarak garip bilgiler paylaştığımız "Acayip Bilgiler Kuşağı" içeriğimiz, bu hafta bizlere neler öğretecekmiş bakalım...

1. Ann Arbor kentinde Başarısız Ürünler Müzesi bulunmaktadır. Burada asla satışa çıkmamış binlerce garip ürün yer alır.

2. Gri kurtların neslinin tükenmesi daha hızlı olan kurtlara karşı av için yarışamamalarına dayandırılmaktadır. Bu durum onları toplayıcı yapmıştır.

3. Bir keresinde 15 yaşındaki bir çocuk NASA'yı hacklemiş ve bilgisayarlarının 21 gün boyunca kapanmasına neden olmuştur. Aynı çocuk daha sonra Pentagon'u da hacklemiştir.

4. Kartal başlı aslan gövdeli ejderha efsanesi muhtemelen Antik Mısır yakınlarındaki altın madenlerinde Protoceratops türü canlının kafatası fosillerinin bulunmasının ardından ortaya çıkmıştır.

5. 1988'de Amerikan internetinin bir bilgisayar virüsüyle felç olmasının ardından Pål Spiller Norveç internetini gerçek anlamda fişi çekere kurtarmıştır.

6. ABD 1882 ve 1943 yılında Çinlilerin göç etmesini yasaklamış ve baskılarıyla 1923 yılında Kanada'nın da Çinlileri men etmesini sağlamıştır.

7. 1965 yılında FBI gerçek katilin kendi muhbirleri çıkması üzerine 4 masum insanın sahte suçlamalarla idama mahkum edilmesine göz yummuştur.

8. Kalori başı, çiğ ıspanak bonfile ile neredeyse aynı oranda proteine sahiptir.

9. 14 yaşındaki Suriyeli bir çocuk evden kaçıp IŞİD'e katılmış, fakat diğer üyelerin davranışlarını görünce yaptığı hatanın farkında varmış ve kaçmak için intihar bombacısı olmaya gönüllü olmuştur. Aynı çocuk daha sonra bombayı patlatmak yerine Iraklı yetkililere teslim olmuştur.

10. 1956 yılında bir sihirbazın eşini "kestiği" bir gösteriyi yayınlanan programın kadının ikiye bölünmesinin ardından bitmesi ile programı izleyen insanlar kadının gerçekten öldüğünü düşünerek korkulu anlar yaşamıştır. Gerçekteyse kadın oldukça iyiydi, sadece programın süresi dolmuştu.

11. 1838 yılında Missouri'de tüm Mormonların eyaleti terk etmesi ve aksi takdirde öldürülmeleri için bir kanun çıkarılmıştır.

12. Dövme boyaları kalıcıdır çünkü vücuttan atılmak için çok büyük olan pigmentler içerirler. Dövmeler lazer ile silinirken bu pigmentler ısı ile parçalanır ve doğal yollarla vücuttan atılır.

13. Henry "Kutu" Brown 1849 yılında kendini Virginia'dan özgür eyalet Pensilvanya'ya kargolayarak kölelikten başarıyla kaçmıştır.

14. Papa Francis bir zamanlar gece kulübü fedaisiydi.

15. 2014 yılında İngiltere'de bir adam kaldığı kanatta sürekli yüksek sesle rap müzik çalınmasından bıktığı için hapisten kaçmıştır.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Bir Red Kit macerasında banka soyguncusu aynı koğuştaki daltonların horlamasından bıkıp onların hapisten kaçmasını sağlar. Niyeti hapiste rahat etmektir :)

Görüş Bildir