Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acayip Bilgiler Kuşağı: Bomboş Geçen Gününüzü Derin Düşünceler İçinde Bırakacak 15 İlginç Gerçek

158PAYLAŞIM

Gelin bakalım haftalık olarak garip bilgiler paylaştığımız "Acayip Bilgiler Kuşağı" içeriğimiz, bu hafta bizlere neler öğretecekmiş...

Kaynak: https://www.kickassfacts.com/fact-of-the...

Geçen haftaki içeriğimize de göz atmayı unutmayın!

Acayip Bilgiler Kuşağı: Sosyal İzolasyonda Çektiğiniz Can Sıkıntısını Anında Yok Edecek 15 İlginç Bilgi - onedio.com
Acayip Bilgiler Kuşağı: Sosyal İzolasyonda Çektiğiniz Can Sıkıntısını Anında Yok Edecek 15 İlginç Bilgi - onedio.com

1. 11 Eylül 2001'de çalışanlarının %75'ini kaybeden bir yatırım bankası Amerikan Havayolları şirketini uçağa terörist alma ihmali gösterdikleri için dava etmiş ve kazanmıştır.

2. Fransa, İsrail'in satın aldığı füze gemilerini teslim etmeyi reddedince, İsrail bir soygun düzenleyerek kendi gemilerini kaçırmıştır.

3. Eski ABD başkanı Harry S. Truman, sık sık para sıkıntısı çekerdi. Tek geliri ordudan aldığı emeklilik maaşı olmasına rağmen başkanlık görevinin prestij ve itibarını ticarete dönüştürmeyi reddetmişti.

4. Aslında burnunuzu sürekli görürsünüz ama aklınız algıda seçicilik yoluyla onu görmezden gelir.

5. M.S. 9. yüzyılda iki Viking adlarını Ayasofya'nın duvarlarına kazımıştı. Bu isimler günümüzde hala görünür durumda.

6. Salyangoz sıvısı birçok kozmetik firması tarafından ürünlerin içeriğinde kullanılır.

7. Cengiz Han'ın baş danışmanı Yelü Chucai'nin Moğol İmparatorluğu'na en büyük katkısı Moğollar'ın herkesi öldürmek yerine herkesi vergiye bağlamasını önermesi olmuştur.

8. Hacker grubu Anonymous bir keresinde Scientology Kilisesi'ne kartuşları bitsin diye binlerce siyah faks göndermiştir.

9. Bir kimya mühendisinin geliştirdiği yapay burun, en yaygın dört kanserin kokusunu alıp ayırt edebiliyor.

10. İzlanda'da Noel arifesinde insanlar birbirlerine kitap hediye ederler ve akşamın kalanını kitap okuyup çikolata yiyerek geçirirler. Bu geneleğin bir adı da vardır: Jólabókaflóð.

11. Mamut gibi büyük hayvanların neslinin tükenmesinin ardından avokadolar çekirdeklerini dağıtamadıkları için neredeyse yok olacaklardı. Avokadolar ilk çiftçi insanlar sayesinde günümüze kadar geldiler.

12. 1848 kışı o kadar soğuktu ki, Niagara Şelalesi tamamen donmuştu.

13. Yaratıcılık "delilik" ile ilişkilidir. Yazarlar bipolar depresyona nüfusun geri kalanından %121 daha yatkınken, intihara yatkınlıkları da %50 daha fazladır.

14. İkinci Dünya Savaşı sırasında Pasifik Adaları yerlileri kargo paraşütlerinin atalarından geldiğini düşündükleri için, savaş bittiğinde paraşütler geri döner umuduysa askerlerin hareketlerini taklit etmiş, marş halinde yürümüş ve samandan uçaklar inşa etmişlerdir.

15. Günümüzdeki fıstık ezmesi, dişi olmayan insanlar da protein alabilsin diye icat edilmişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ocreatus

Teşekkürler artk burnumu görebiliyorum

Görüş Bildir