Ablan Star Bebeğim: Kerimcan Durmaz'ın Drag Queen İmajıyla Karşımıza Çıktığı Peşimde'nin İlginç Hikayesi

10PAYLAŞIM

Her yaptığı olay olan birine yakışan bir klip açıkçası... Ablamız gerçekten star bebeğim!

Kerimcan Durmaz'ın uzun zamandır bir şarkı üzerinde çalıştığını biliyorduk ancak birçok kişi Kerimcan'dan Peşimde kadar iyi bir iş beklemiyordu.

Şarkının Aleyna Tilki'nin şarkısıyla aynı gün çıkması, başka bir şarkıdan çalındığı iddiası, klipte Kerimcan'ı drag queen imajıyla görmemiz ve daha neler neler...

İzleyende kısa süreli şok etkisi yaratan klibin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz:

Gece Gündüz Peşimde! Kerimcan Durmaz'ın Aylardır Beklenen ve Son Sahnesiyle Herkesi Şaşırtan Klibi Yayında - onedio.com
Gece Gündüz Peşimde! Kerimcan Durmaz'ın Aylardır Beklenen ve Son Sahnesiyle Herkesi Şaşırtan Klibi Yayında - onedio.com

Klibin yayınlanmasının üzerinden 1 ay geçti ve izlenme sayısı 18 milyona ulaştı, adım adım 19 milyona ilerliyor.

Bu kadar ses getiren bir parçanın haliyle hikayesi de merak konusu oldu. Kerimcan YouTube hesabında Peşimde ile ilgili sorulan soruları yanıtlayarak şarkının hikayesini anlattı.

1. Peşimde şarkısı nasıl ortaya çıktı? Yazma ve yapım süreci nasıldı?

"Bir şarkı yapmaya karar verdiğimde gerçekten ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Söz yazarı olan bir arkadaşıma ulaştım. Anlatmak istediğim her şeyi, şarkımda gerçekten söylemek istediğim, vermek istediğim bütün mesajları onunla paylaştım. Ve bir taslak meydana geldi. Onun üzerinde revizeler yaparak, yaklaşık iki aylık bir süreçte Peşimde'nin sözlerini bitirdik. Ondan sonra eski bir arkadaşımla iletişime geçtim ve şarkının aranjesini yaptı. Şarkının sözleri öncesinde yazılmıştı, onun üstüne aranjeyi yaptık. Bu biraz işleri tersten yürütmek gibi bir şey oldu. Peşimde tam anlamıyla beni yansıtan bir şarkı. Şarkım içime çok sindiği için Amerika'da klip çekmeye karar verdim."

2. Neden Peşimde'nin klibini Los Angeles'ta çekmek istedin?

"Şey dermişim, çünkü Türkiye'de bunu çekebileceğimi düşünmüyorum. Şarkı bittiğinde o kadar güzel bir iş çıkarttığımı fark ettim ki, bunu kesinlikle hayallerimi süsleyen şehirde, Los Angeles'ta çekmem gerektiğini düşündüm ve bir anda kendimi Los Angeles'ta buldum. Her şey bittiğinde ortaya çıkan sonucu gördüğümüzde biz bile inanamadık. Yaptığım işle çok fazla gurur duyuyorum. Sonunda Türkiye'den birinin çıkıp bu kadar global bir iş yapabilmesi bence çok güzel bir şey."

3. Bir Türk olarak Amerika'daki en iyi isimlerle çalıştın. Bunu nasıl başardın?

"Şarkıyı bitirdiğimde Ecem'e (Lawton) yolladım. Ve dedim ki, 'Ben böyle bir iş yaptım, klibi çekmek için Los Angeles'a gitmeye karar verdim.' Tek yön biletini alıp Los Angeles'a geldi New York'tan. 2 ay boyunca sadece çok beğendiğimiz klipleri izledik, ekiplerini araştırdık... Gerçekten çok büyük düşündük. 'O bizimle çalışmaz' gibi bir tereddüdümüz yoktu. Yapacağımız işe çok inandık ve bunu çalışacağımız insanlara da inandırdık. Onlar da bu projenin bir parçası olmak için sabırsızlandılar. Bahsettiğim insanlar Beyonce, Rihanna, Jennifer Lopez ve Dua Lipa'yla çalışan insanlar. 70 kişilik bir ekiple 9 saatte bu klibi çektik."

4. Herkesin Amerikalı olduğu bir ekiple çalışmak nasıl bir duygu?

"İnanılmaz bir tecrübeydi. Görmediğim bir hız, disiplin vardı. Tecrübe etmediğim şeyleri tecrübe ettim. O kadar profesyonellerdi ki, dakika dakika her şey hesaplandı. Her şey kusursuzdu çünkü inanılmaz planlı çalışan bir ekipti. Başta tedirgin oldum ama o kadar profesyonellerdi ki, onların profesyonelliği karşısında ben de onlara ayak uydurmaya çalıştım. Rüya gibiydi. Çekim günü asla bitsin istemedim. Klibimde 5 farklı karakter vardı ve her karaktere hazırlanırken başta bunu beceremeyeceğimi düşündüm ama 'Kayıt!' sözünden sonra çok başka bir Kerimcan ortaya çıktı."

5. Peşimde klibinde çok zor koreografiler var. Bunları öğrenmek ne kadar zamanını aldı? Koreografiden, koreografından ve dansçılarından bahseder misin?

"Koreografım Marvin Brown inanılmaz bir insan. Onun muhteşem enerjisini yakaladıktan sonra her şey çok güzel ilerledi. Üç kere onunla ikişer saatten yalnız başıma prova yaptım. Bir kere de bütün dansçılarla dört saatlik bir prova yaptık. Marvin çok çabuk öğrendiğimi, hareketleri bir dansçı statüsünde yaptığımı söyledi. İlk provamızda ona dedim ki, 'Bana bütün koreografiyi göster, beğenmediğim bir şey olursa değiştiririz'. Asla tüm koreografiyi bana öğretmeden önce göstermeyi kabul etmedi. Önce bütün hareketleri öğrettikten sonra koreografiyi gösterdi ve inanılmaz ikonik bir koreografi olduğu için değiştirebileceğim bir noktası yoktu, hayran kalmıştım. O şevkle eve gidip ayna karşısında saatlerce çalışarak bunu başardım."

6. İlk projen ve böyle yüksek standartta bir şey çıkarmak nasıl bir duygu?

"Baktığınızda bu benim ilk işim ama o kadar mükemmeliyetçi bir insanım ki, şimdiye kadar bana çok şarkı ve teklif geldi ama hiç kendimi yansıtıp ifade edebileceğim bir şarkıyla karşılaşmadığım için kabul etmedim. Doğru işi yapabilecek tek bir kişi vardı, o da bendim. Şarkı söyleyebildiğimi ve klip de çekebildiğimi düşünüyorum. Sahne deseniz, zaten sahne tecrübem çok fazla var. Dünyanın her yerinde 1000'in üzerinde sahne yaptım. Aslında bu işi yaptıktan sonra kendime olan güvenim ve inancım çok daha fazla arttı. Bundan sonraki kariyerime bu seviyede devam etmek istiyorum. İkinci şarkı da bunun ayarında veya bundan bir tık iyi olacak."

Peşimde'nin hikayesini bir de Kerimcan'ın çok yakın arkadaşı olmasının yanı sıra klibin yönetmenliğini ve prodüktörlüğünü de üstlenen Ecem Lawton'dan dinleyelim...

"Tüm Türkiye'yle birlikte Kerimcan'ın şarkı yapma sürecini ben de izliyordum. Bekliyordum, 'Hadi gelsin de artık bir şeyler yapalım' diye. Şarkıyı bana yolladığında inanamadım. Türkiye'de böyle bir şarkı asla duymadım. Böyle bir klip çekerek kendimizi de şoka getirecek bir seviyeye çıktı."

"Kerimcan'ın evinin balkonunda sabahlayarak inandığımız vizyonu hayata geçirmek için hayaller kurduk ve hepsini gerçekleştirdik."

"Öyle bir havaya girdik ki, klibi yazarken evrenin anahtarını bulduk diyorduk. Çünkü kime ulaşsak 'Evet' diyordu. Mesela Cardi B'nin Money klibini çeken adama ulaşıyorum, 'Evet istiyorum' diyor. Pandemi süreci bizim için çok büyük bir avantaj oldu çünkü çalıştığımız insanların inanılmaz projeleri vardı ama iptal olmuştu. Onlar da pandemi nedeniyle işsiz kalmışlardı. Ama 'Evet'i en büyük tetikleyen şey, Kerimcan'dı. Kerimcan'ın İnstagram'ını onlarla paylaşıyordum. İnsanlar Kerimcan'ı araştırdıkça, insanlara verdiği mesajları gördükçe, özgün, inanılmaz kişiliğini fark ettikçe kabul etmeleri kolaylaştı."

"Kerimcan etrafında 75 kişilik bir ekip varken sanki odada tek başınaymış gibi kendine güvenerek çalıştı."

"Kerimcan ve dans ederken veya şarkı söylerken bir kez bile aynasız prova yapmadı. Bir kere bile onun yüzünden çekime ara verilmedi. Klipte yer alan havuz sahnesi sadece 10 dakikada çekildi. Yönetmen asistanı aslında o sahnenin yetişmeyeceğini o nedenle çıkarmamız gerektiğini söylemişti ama Kerimcan'a yalnızca 10 dakikası olduğunu söyledim ve sahneyi bir kerede çektik."

"Dansçılar 'Jennifer Lopez gibi büyük isimlerle çalıştık ama onlar bize objeymişiz gibi davranıyor, adımızı bile öğrenmiyor, aç bırakıyorlar' dediler..."

Sonrasında da 'Siz, hem bizi doyurdunuz hem tam bitireceğiniz zamanda bitirdiniz' dediler. Kerimcan onlarla aynı masada oturdu. Hiçbir zaman 'Kerimcan ve dansçılar' gibi bir ayrım olmadı, hep iyi arkadaşmış gibi davranıldı. Bu, onlara inanılmaz bir özgüven verdi. Klibi bu nedenle dansçılar çok benimsediler."

"75 kişilik yabancı bir ekibin ağzına Türkçe bir şarkıyı taktık. 'Asın bayrakları' olayını başardık aslında."

"Çekimden sonra dansçılar o makyajları, kostümleriyle kutlamaya bize geldiler. Herkes eve giderken arabasında son ses Peşimde'yi açmıştı. Şarkıya bu kadar inanmamızın bir sebebi de bu."

Siz Peşimde hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Peşimde'nin hikayesini daha detaylı öğrenmek için videoyu izleyebilirsiniz...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Kerimcan Durmaz'ın "Peşimde" Şarkısının Ünlü Bir Şarkıdan Çalındığı İddiası Ortalığı Karıştırdı - onedio.com
Kerimcan Durmaz'ın "Peşimde" Şarkısının Ünlü Bir Şarkıdan Çalındığı İddiası Ortalığı Karıştırdı - onedio.com
Kerimcan mı Aleyna mı? Aynı Gün Çıkan #Peşimde ve #Retrograde Şarkılarının Ardından Yapılan Anlamsız Kıyaslama - onedio.com
Kerimcan mı Aleyna mı? Aynı Gün Çıkan #Peşimde ve #Retrograde Şarkılarının Ardından Yapılan Anlamsız Kıyaslama - onedio.com
Kerimcan Durmaz'ın İdolü, Dünyaca Ünlü İsimleri Peşinden Koşturan Makyaj Duayeni: Jeffree Star - onedio.com
Kerimcan Durmaz'ın İdolü, Dünyaca Ünlü İsimleri Peşinden Koşturan Makyaj Duayeni: Jeffree Star - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hocilatte55

Hala şaşırıyorum, afedersiniz ama neden sizi bu kadar rahatsız ediyor? Ben gerçekten sevmezdim bu adamı ama bu başarısını da takdir etmeden duramıyorum. Yazılanlar, anlatılanlar, yaşananlar hiç umrunuzda değil; çamur atmak için gelmiş çoğunuz

aaabbbcccddd

nasıl başarı?

burak684481

Ne başarısı birader neyin kafasını yaşıyon sen ya söylede biz de alalım o kafadan.

queenez

Neymiş jlo aynı masaya oturmamış, yüzlerine bakmamış dansçıların da bu bakmış, ya sen kimsin? Senin jlo ile kıyas yapılıp aynı cümlede kullanılacak ne başarın ne kültürün ne birikimin ne yeteneğin var?

queenez

Eskiden yarı-ünlüler kendileri hakkında tweet attırmak için twitter fenomenlerine para verirdi, şimdi de sanırım paylaşım sitelerinde haber yaptırmak için aynı taktiği işletiyorlar.

cerrahpasalihalit

vay gardaş.

gian.mystic

Bu ülkeye fazlasın kardeşim,sonuna kadar destekcinim

mr.spock

Gereksizlerin tamamını ünlü etme çabanız... Ne kadar alıyorsunuz bunların reklamını yapmak için?

Görüş Bildir