Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aamir Khan ve Hakkında Az Bilinenler

-
Abone ol

Aamir Khan'ı tanımayanınız yoktur. Bildiğiniz gibi Bollywood sektörünün en büyük isimlerinden biri. Filmleriyle ve kişiliğiyle insanları büyüleyen bir yüz. Dünya çapında çok ciddi bir hayran kitlesine sahip. Gelin Bay Mükemmelliyetçiyi daha yakından tanıyalım ve hakkında az bilinenleri öğrenelim.

1.Aamir Hussain Khan, 14 Mart 1965 yılında Mumbai'de dünyaya geldi.

2.Yaklaşık 5 aylıkken kalbi durdu.

Tahir Hussain Aamir'in küçüklüğüne dair hatırladığı tek tatsız olay, Aamir beş aylıkken yaşandı. Bir gün karısının ve ayah (Kadın hizmetçi) 'larının çığlıklarını işiten Tahir eve koşmuş. Aamir'i cansız yatarken bulmuştu. Ayah'ın tavsiyesi doğrultusunda, Tahir oğluna beş dakika boyunca suni teneffüs yapmıştır. Sonunda ,Aamir hareketlenmiş ve hemen hastaneye gitmişlerdi.Bu yaşanan panik haricinde, Aamir nadiren sorunlu bir çocuk olmuştu.

3.Utangaç ve sessiz bir çocuktu.

Kuzeni Mansoor Khan Aamir'i, " Küçük bir çocukken Aamir kesinlikle çok farklıydı. Utangaç ve çok sessizdi. Onun oyuncu olmak istediğini daha sonra öğrendim. Ama gençlik yıllarımızda, bir insan olarak, onun içinde ne olduğu kavramak zordu. Çünkü çok çekingendi. Belki onunla birlikte çekim yaparken hissettiğim en temel endişelerden birisi de buydu. Onun gibi utangaç birinin kameraların önünde nasıl rahat konuşacağını merak etmiştim," sözleriyle hatırlıyor.

4.Kariyerine 8 yaşındayken "Yaadon Ki Baaraat" adlı filmle başladı.

5.Okulda kabadayı olarak görülüyordu.

Aamir Khan anlatıyor: "Okulda korkunç bir kabadayı olarak görülüyordum. Sekizinci sınıfa kadar eğitim gördüğüm Pali Hill'deki Saint Anne'de sınıfın en kavgacı oğullarından biriydim. Ama evde çok içekapanıktım." 

"Okul sonrası, skor eşitlemek için kavga ederdim. Bir keresinde, biri erkek kardeşim Faisal'a vurunca, onun intikamını almaya gitmiştim. Tam bir dövüş horozu, sert bir çocuktum. Hiç kimse bana sataşmaya cesaret edemezdi. "

6.Yüzmeyi hiçbir zaman tam olarak öğrenemedi.

Annesi Zeenat Hussain sudan korkutuğu için hiçbir çocuğunun suya yaklaşmasına izin vermiyordu.

7. Çıkış filmi "Qayamat Se Qayamat Tak" filmdir.

Boşrollerini Juhi Chawla ve Aamir Khan'ın oynadığı film 1988 yılına aittir.

8.Sigaraya film çekimleri için başladı.

9.İntihar etmeyi düşündü.

İlk eşi Reena Dutta'dan ayrıldıktan sonra Aamir Khan Depresyona girdi. Beş yıl boyunca film çekmedi ve intihar etmeyi düşündü. Bu kararından onu yakın arkadaşı Salman Khan vazgeçirmiştir.

10.16 Yaşında iken Rubik Küpünü 28 saniyede çözmüştür.

16 Yaşında iken Rubik Küpünü 28 saniyede çözmüştür. Şu an Rubik Küpünü 13 dakikadan kısa bir sürede çözebiliyor.

11.Tenis oynamayı çok seviyor.

12.Rahat düşünmesini sağladığı için akıl oyunları oynuyor.

13.Genelde elbiseleriyle uyuyor.

14.Eski Hint müziği dinlemeyi seviyor.

15.Ödül törenlerini adil olmadığı için sevmiyor.

16.Gerçekleşmemiş dileği Dilip Kumar ile çalışmakmış.

17.Hakkında yazılmış iki kitap vardır.

Aamir Khan hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız. Bu iki kıtabı okuyabilirsiniz.

Seni Seviyoruz Mr. Perfectionist...

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir