A Haber'e Katılan Profesör Çilingiroğlu Canlı Yayında Kanalı Eleştirip Ağzına Geleni Söyleyince Herkes Buz Kesti

7.3bPAYLAŞIM

Hocam hiç de haksız değil gibi...

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, kardiyoloji alanında önemli çalışmalar yapan bir bilim insanı. Kendisi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun ve şu anda çalışmalarına ABD'de devam ediyor.

Özellikle koronavirüs sürecinde haber programlarının en çok tercih ettiği konuklardan bir tanesi aynı zamanda. Daha önce sunucu Didem Aslan'ın sözünü kestiği gerekçesiyle Çilingiroğlu'nun canlı yayını terk ettiğini belki hatırlarsınız.

Dr. Çilingiroğlu bu sefer canlı yayını terk etmedi ama programı izleyenlerin, gözlerinin açılmasına sebep oldu.

A Haber'de yer alan Memleket Meselesi isimli programa konuk olmuştu Çilingiroğlu. Programın konuklarından biri de iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. İlyas Dökmetaş'tı.

Mehmet Çilingiroğlu, kendisine yönelik "memleketini şimdi mi sevdin?" ithamına ise çok sert karşılık verdi.

"Böyle terbiyesiz, kendini bilmeyenler buraya gelir afedersiniz burda tuvalet temizler. Biz burda sevilen sayılan bilim adamlarıyız. Bunu aynı zamanda hekim arkadaşlarımız da yapıyor. Nedir? Tutturmuşlar bi H-indeksi. Yazıyorlar bi tane makale, Ondan sonra asistanına diyor ki, sen bu makaleyi referans al, benim notum yükselsin, profesörlük alayım, gideyim yazıhanemde hasta yolayım diyor. Bilmiyor muyuz biz? İnsanı çileden çıkarmayın ha!"

sen ne dio'san o!

"Şimdi size şunu söyleyeyim, bu çok önemli. Buradaki bilim adamları Türk'üm diye gurur duyuyor. Adam gurur duyuyor, Türkiye'ye geldi. Nobel madalyasını Anıtkabir'e getirdi."

"Şimdi bu adamın ne çıkarı var senden? Bak şimdi ses seda çıkmıyor adamdan. Demek ki birisi bi şey yaptı bu adama. Yapmayın böyle şeyler!  Bana çok gençler geliyor, ‘Hocam biz bu ülkeden gitmek istiyoruz, biz Türkiye’den gelelim yanınızda eğitim alalım’ diyorlar. ‘Beyin göçü’ diyorsunuz ondan sonra. Beyin göçü olur tabi. Sen böyle vatan hainliği neden yaparsın? Halen daha bilmem kim adam ne zaman asılmış ne olmuş onu söylüyorsunuz haberlerde... Yazık ya, biraz ilerleyin"

"Hacettepe'nin rektörüne söylüyorum: İlk 500'de olan 6 tane üniversitemiz var demiş. Ulan, ilk 500'de 6 tane üniversite var diyeceğine ilk 100'de şu üniversitemiz var diye çık karşıma. Hangi ilacı buldun, hangi teknolojiyi buldun?"

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
specialturk

ağzına sağlık hocam.

kataleyaove

bilim ve gerçeklik öfkede patlama haline gelmiş.prof.çilingirioğlu 100 de bir milyon haklı....diline sağlık...

miss.av

Hey gidinin efeeeessiii..

mustafa96081970

Yalnız bunları a habere söylemedi , twitterden kendisine yazan bir kadına söyledi onedio algı yapmaya devam ediyor yalanlara devam😂

unpatriotic

link ver bari de inanalım yandaş ampul seni

specialturk

ak gezenlik yapma genco.

mehmet-ayata1

Anlayana sivri sinek saz, anlamayana sazı soksan az derler. O mantık. Çilingiroğlunun söyledikleri oturduğum yerden beni, ''hakkat ha'' dedirtti, orada bi sunucu, bi çakma profesor utanmalarıda yok yavşak yavşak kameraya gülüyor.

specialturk

o profesor zaten gülmekten başka bişi yapmıyo, boş işler profesoru sanırsam.

Görüş Bildir