Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

3D Yazıcılarla Üretilen 9 İlginç Nesne

 > 
55PAYLAŞIM

3D Yazıcılar hayatımızda olmazsa olmaz bir yere sahip değil belki ama aşağıda görecekleriniz tamamen onlar tarafından üretildi . Bazıları ihtiyaç karşıladı , bazıları ise hobi ürünü . Buyurun galerimize ...

Kaynak: http://3dkup.com/3d-yaziciyla-uretilen-e...

1. 3D Yazıcıyla Üretilen Kulak

Londra Üniversitesi’nde  , kulak deformitesi yaşayan çocuklar için üretilen kulağın normal kulaktan hiç bir farkı yok . Fareler üzerinde denenen proje başarılı sonuçlar vermiş durumda .

2. 3D Yazıcıyla Üretilen Silah

Bir süredir var olan bu teknoloji sayesinde üretilen silahlar çok çabuk kırılmaktaydı . Ancak bugün, Defense Distributed adlı kar amacı gütmeyen kuruluş sayesinde daha dayanıklı silahlar üretmek mümkün.

3. 3D Yazıcıyla Üretilen Elbise

İlk 3 boyutlu elbisenin tanıtımı 2013 Martında Dita Von Teese ile yapılmıştı. Tasarımcı Michael Schmidt ve mimar Francis Bitonti’nin 3 ayda ürettiği elbise, Dita Von Teese’nin vücut ölçülerine birebir uyacak şekilde, 3 bin hareketli parçadan üretilmişti. Ara bedenler giyen kişiler için devrim yaratabilecek bir buluş…

4. 3D Yazıcıyla Üretilen Yiyecek

3D Yazıcılar ile üretilen yiyecekler ne kadar lezzetli olur ne kadar tutulur orası bilinmez fakat NASA’nın astronotlar için çok kullanacağı kesin .

5. 3D Yazıcıyla Üretilen Kamera Lensi

Fotoğraf makinalarının lensini üretmek çok zor bir iş fakat 3D Yazıcılar bu zorluğu aşmış haldeler … Yuki Suzuki adlı bir Japon evindeki 3D yazıcıyı kullanarak çok farklı lensler üretiyor.

6. 3D Yazıcıyla Üretilen Lamba

7. 3D Yazıcıyla Üretilen Ayakkabı

Özel üretimi yapılan ayakkabıyı farklı renklerde de ürettirmek mümkün …

8. 3D Yazıcıyla Üretilen Eldiven Şeklinde Telefon

Çok estetik ve mantıklı tasarıma sahip telefon ...

9. 3D Yazıcıyla Üretilen İnsan Derisi

İnsan vücudunu tamamen kaplayan en büyük organımız olan cilt, herhangi bir dış etken sebebiyle zarar gördüğünde, kendi kendini iyileştirme özelliğine sahiptir. Fakat böyle olmadığı zamanlarda mevcut . Bu durumda 3D Yazıcılar çözüm üretmekte .

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sodaliayran

3 boyutlu yazıcıyla üretilen 3 boyutlu yazıcı bekliyordum, üzdü.

eeeaaabim

piyasaya düştüğünde internet kafelerdeki siyah-beyaz/renkli fiyat listenin yanında fiyatı ne olacağı kafalarda soru işareti

blackspongebob

3d yazıcı almak lazım aslında yaa. yapay damar bile üretmişlerdi türkler

oylebirisi

o deriyi gormeyecektim.

Görüş Bildir