Görüş Bildir
Haberler
3600 Ek Gösterge Çıkacak mı? Çalışma Bakanı Bilgin 3600 Ek Gösterge İçin Tarih Verdi! İşte Detaylar

3600 Ek Gösterge Çıkacak mı? Çalışma Bakanı Bilgin 3600 Ek Gösterge İçin Tarih Verdi! İşte Detaylar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve milyonlarca memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, memura 3600 ek gösterge konusunun 6 ay içerisinde meclis gündemine taşınacağını ifade etti. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgli de çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Konuk olduğu televizyon programında konuşan Bakan Bilgin, EYT ve memurların 3600 ek gösterge sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. 3600 konusunun 6 ay içerisinde meclis gündemine geleceğini, EYT konusunun ise programlarında olduğunu belirtti. EYT için zaman vermedi.

6 Ay İçinde Meclise Taşınacak!

6 Ay İçinde Meclise Taşınacak!

3600 ek gösterge ile ilgili açıklama yapan Bilgin, ”Bir önceki seçimde Sayın Cumhurbaşkanımız gündeme getireceğini söylemişti. Artık söylem olmaktan çıkardık. Geri dönüşü yok artık. Kanun hükmündedir. Bakanlık içinde çalışmalarımızı yaptık. Bakanlık içinde çalışma tamamlandı bitti. Sendikalarımızla müzakere edeceğiz. Kamunun diğer kuruluşlarıyla onlarla müzakere edeceğiz. Meclis'e ilk 6 ay içinde en geç mayıs-haziranda intikal ettiririz. Bu yıl içinde tamamlanacak” dedi.

EYT'ye İlişkin Çalışmalar da Yapılıyor!

EYT'ye İlişkin Çalışmalar da Yapılıyor!

Bilgin EYT ile ilgili olarak; “Emeklilik meselesi 3 şarta bağlanmış. 1 prim gün sayısını tamamlama, 2 yıl, 3'üncüsü yaş… Yaş şartını yerine getirmemiş olanlarla ilgili sorun. Yaş da bu işin şartlarından biri denilen bir anayasa kararı var. Prim ödeyecek insan sayısı ile emekli olacak insan sayısı arasında bir oran var. Türkiye'de bu rakam 2'nin altına düştü. Düzenlemeler yapılırken bunlar dikkate alınmıştır. Çalışma programı içinde var. Ama aşama aşama çözüyoruz. Öncelikli sorunlarımız emeklilerimizin durumu, 3600 ek gösterge, sözleşmeli personel.” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın