Görüş Bildir
Haberler
3. Doz Aşıyı Kimler Olacak? 3. Doz Aşı Ne Zaman Yapılacak?

3. Doz Aşıyı Kimler Olacak? 3. Doz Aşı Ne Zaman Yapılacak?

Dün (3 Kasım) gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3. doz koronavirüs aşısı için hakkında önemli bilgiler verdi. Yapılan araştırmalar, 2 doz koronavirüs aşısının etkisinin altı ay sonra geçeceğini ortaya koydu. Bakan Koca, ‘hatırlatma dozu’ diye adlandırdığı 3. doz aşılarının bugün (4 Kasım) itibariyle yapılmaya başlanacağını duyurdu. Peki, kimler 3. doz aşı olacak? 3. doz aşı herkese yapılacak mı? İşte Bilim Kurulu sonrası 3. doz aşı ile ilgili yapılan açıklama…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Stanford Üniversitesi'nden Bali Pulendran ve Emory Üniversitesi'nden Mehul Suthar’in yürüttüğü araştırma sonuçlarına göre, altı ayın sonunda aşının etkisi hayli düşünüyor. Araştırma sonrası yapılan açıklamada“Araştırmalarımız Pfizer/BioNTech aşısının corona virüsüne karşı çok yüksek seviyede antikor sağladığını ortaya çıkardı. Fakat buna karşılık 6 ay içerisinde bu koruma seviyesi yaklaşık 10 kat azalıyor” ifadelerine yer verildi. Peki, Türkiye’de 3. doz aşı kimlere yapılacak?

3. Doz Aşı Kimlere Yapılacak?

3. Doz Aşı Kimlere Yapılacak?
  • 60 yaş üzerindeki vatandaşlar

  • 18-60 yaş arasında olup kronik hastalıkları olanlar

  • Başta sağlık çalışanları olmak üzere yüksek riskli mesleklerde çalışanlar.

Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın