24 Eşi ve 149 Çocuğu Olan Adam Çok Eşlilikten Suçlu Bulundu!

-

Britanya Kolumbiyası, Kanada'da bir adam 24 kadınla evlendikten sonra çok evlilikten suçlu bulundu.

Unilad'in haberini sizlerle paylaşıyoruz:

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/crime/man-with-...

24 eşi olduğu için suçlu bulunan 61 yaşındaki Winston Blackmore, ev hapsi şeklinde gerçekleşecek, işe gitme ve tıbbi aciliyetlere izin veren 6 aylık koşullu cezaya çarptırıldı.

149 çocuğa babalık ettiği bildirilen Blackmore, ayrıca 12 aylık şartlı tahliye ile 150 saatlik kamu servisi görevine çarptırıldı.

Salı günü cezanın mahkemeden geçmesi ile Blackmore'u desteklemeye gelen düzinelerce akrabası ve destekçisinden ağlamalar duyuldu.

Blackmore, Mormon'ların Kökten Dinci İsa Mesih Kilisesi'nde bir lider olduğu Bountiful izole topluluğunda bir piskopos. Bu kilise çoklu evlilikleri destekleyen kopma bir Mormon tarikatı.

Global News'e göre polis Blackmore'u da suçlu bulmaya çabalayıp çoklu evlilikle ilgili anlaşılmaz yasalar yüzünden başarısız olduğu Bountiful'u doksanlarda araştırmaya başladı.

Fakat 2011'de Britanya Kolumbiyası çoklu evliliği yasaklayan yasaları legal hale getirdi.

"SON DAKİKA: Winston Blackmore devamında 12 ay şartlı tahliye bulunan kamu servisi görevi şeklinde gerçekleşecek 6 aylık hapse çarptırıldı."

CTV News'ün haberine göre, Blackmore ilk eşiyle 1975'te evlenmiş.

Onlarla evlendiğinde eşlerinden 10 tanesi 17, 3 tanesi 16 ve biri 15 yaşındaymış. 

Blackmore'un kanuni temsilcisi iddiaya göre kesin tahliye de dahil olmak üzere bütün cezaları düşünmesi için jüriden ricada bulunmuş.

Yargıç Sheri Ann Donegan şöyle diyor:

"Kendisi hiçbir ceza uygulamasının onu inancını uygulamaktan alıkoymayacağını açıkça gösterdi. Pişmanlık konsepti bu durumda ona yabancı."

Blackmore'un yanında arkadaşı olan diğer piskopos James Oler de suçlu bulundu. Onun suçu ise beş "kutsal" eşe sahip olmak ve bu yüzden 12 aylık şartlı tahliyenin takip ettiği 75 saatlik kamu servisi görevine çarptırıldı.

Donegan 53 yaşındaki Oler'in birkaç kadınla birden evlenmeye nasıl "küçük yaşlardan beri ona aşılanan dini inançlardan kaynaklandığını" vurguladı:

"Suçu için pişmanlık hissetmiyor, çünkü başka bir yaşam tarzını bilmiyor ve suçunda hiçbir zararı ya da kurbanı var gibi görünmüyor."

Duruşma sırasında Yargıç Donegan iki adamın da çok çalışkan ve diğer durumlarda kanunlara uyan insanlar olmalarına rağmen mahkemede tahliye etmenin suçları ele alındığında uygunsuz olacağını belirtti.

Yargıç Donegan:

"Uygun cezayı belirlemek hassas bir iştir. Çok hafif ya da çok ağır cezalar Adalet Bakanlığı'na olan güveni zayıflatabilir."

Suç kanununa göre çoklu evliliğin maksimum cezası beş yıl hapis cezası şeklinde.

Huffington Post'un haberine göre savcı Peter Wilson, Blackmore için üç aydan altı aya kadar, Oler içinse birden üç aya kadar hapis isteminde bulunmuş.

Kanada tarihinde şimdiye sadece iki başka çoklu evlilik olayı yaşandı.

Fakat bu olaylar 1899 ve 1906'da gerçekleştiği için, Wilson yargıca bu modern cezalar için örnek oluşturan vaka belirlemedikleri konusunda öğüt vermiş.

Bu yüzden cezalar Kanada tarihinde son 100 yılından fazla zamanın ilki oluyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

bence adamı rekabet kuruluna sevk etmeliler, haksız rekabetten dolayı ceza yemeli.

Gizli Kullanıcı

24 kadını ikna ve idare eden adama ceza vermek mi adamın heykelini dikmek lazım bence:)

boslafebesi

Tamam yaptığı hoş değil kabul edilemez ama takdir edilecek bi kaç kısım var, Dayı 24'ünü birden nası ikna edebildin. 24 'ünü nasıl idare ediyosun biz 1 tanesi ile baş edemiyoz. birde son olarak, orospu cocuğu ortalık bekar erkek dolu sen 23 erkeğin hakkını yiyorsun.

tintin

Yine din.

pembe_pati

Adam bildiğin çiftlik kurmuş. Bu zamana kadar bu yetkililer nerdeymiş acaba !!

Görüş Bildir