Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2020 Yılının Rengi Belli Oldu: Pantone Klasik Mavi’yi Seçti!

118PAYLAŞIM

Pantone Renk Enstitüsü, 2020 yılının rengi olarak Klasik Mavi (Classic Blue)'yi belirledi.

Kaynak: https://www.dezeen.com/2019/12/05/classi...

Amerikan renk şirketi Pantone, "evrensel favori" olan Klasik Mavi ya da Pantone 19-4052'yi 2020 yılının rengi olarak seçti.

4 Aralık'ta açıklanan Klasik Mavi rengi, Pantone tarafından "sakinliği, güvenliği ve bağ kurmayıı teşvik eden güven verici bir mevcudiyet" olarak tanımlandı.

"Başka bir günün dönüşüyle ilişkilendirilen bu evrensel favori, rahat bir şekilde benimsendi."

Bu yılın rengi seçilen Canlı Mercan Rengi "canlandırıcı ve hayat dolu" olarak tanımlanırken, 2020 yılının rengi "insan ruhuna bir tür huzur ve sakinlik getiriyor".

Kobalt mavi renk çeşidi, aynı zamanda iletişim, içe bakış ve berraklık ile ilişkilendiriliyor.

Bu rengin diğer faydaları arasında, odaklanmaya yardımcı olması ve özellikle teknolojinin sürekli artan gelişmelerinin ışığındaki düşünceleri merkeze getirmesi var.

Pantone Renk Enstitüsü'nün yönetici müdürü Leatice Eiseman şunları söyledi: "Geniş ve sonsuz akşam gökyüzünün sınırsız mavisini andıran Pantone 19-4052 Classic Blue, düşüncemizi genişletmek için bariz olanın ötesine bakmamızı teşvik edip, daha derinden düşünmemizi, bakış açımızı artırmamızı ve iletişim akışını açmamızı sağlıyor."

"Güven ve inanç gerektiren bir zamanda yaşıyoruz. Her zaman güvenebileceğimiz, sağlam ve güvenilir bir mavi renk olan Pantone 19-4052 Classic Blue ile ifade edilen şey de, bu tür bir tutarlılık ve de güvendir."

Pantone 1950'li yıllarda bir matbaacılık şirketi olarak ortaya çıktı ancak şirket artık Carlstadt, New Jersey'de yer alıyor.

Pantone Renk Enstitüsü 2000 yılından bu yana,yapılan trend tahmin araştırmalarına göre karar vererek yılın rengini seçiyor.

Her aralık ayında duyurulan renk, "o anda küresel kültürümüze yer alan şey"e bağlı olarak seçiliyor.

Pantone'a göre Klasik Mavi halihazırda modada, iç tasarımda, tekstilde ve grafik tasarımda kullanılıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kronik-blue

bu yıl benim yılım o zaman

panik-anne

facebook,twitter,kot pantolon gibi geldi bana

specialturk

RAL 5003 mü dayı bu

babasi-kilikli

Bu BMW mavisi değil mi ya :D

merve-yildiz24

yalnız benim rengim hep maviydi

Görüş Bildir