Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2000'lerin Başlarında Çok Popülerken Sonraları Dikiş Tutturamamış 16 Şarkıcı

12PAYLAŞIM

Özellikle ergenlik yılları 2000'lerin başları ve ortalarına denk gelenler iyi bilirler; müzik kanallarında, radyolarda bu isimlerin şarkıları tekrar tekrar yayınlanırdı. Ama ne var ki popülerlikleri bu yıllara gelemedi. Belki başarısız oldular belki de müzik piyasasında çok yer almak istemediler, kim bilir.

1. Lara

2003'te Allah Versin şarkısıyla meşhur olmuştu. Ardından Katmer Katmer, Adam Gibi Adam şarkılarıyla popüler olsa da bir dahaki şarkıları aynı etkiyi yaratmadı.

Lara - Katmer Katmer

2. İsmail YK

Yurtseven Kardeşler grubunda belli bir kesime hitap ederken solo albümü Şappur Şappur'u 2004 yılında çıkardı ve peşi sıra gelen albümleriyle en çok satan isimler arasında yer aldı ancak bir süre sonra yeni nesile hitap edemedi.

İsmail YK - Son Defa

3. Cankan

İsmail YK'nın döneminde onlar da popülerdi. Yine onun gibi sıra dışı tarzlarıyla dikkat çekiyorlardı. Birlikte yaptıkları şarkılarla bilinseler de bir süre sonra anlaşamamışlardı.

Can Kan - Yar Yar

4. Murat Başaran

2005'te Sana Ölürüm, Gülümse Anne gibi şarkılarla popülerken daha sonra devamını getiremeyenler grubuna dahil oldu.

Murat Başaran - Sana Ölürüm

5. Nez

2002 yılında seksi klipleriyle dikkatleri çekmiş ve özellikle magazin gündeminin en çok konuşulan isimlerinden biri olmuştu.

Nez - Sakın Ha

6. Davut Güloğlu

Milenyumun ilk yılında Nurcanım şarkısıyla çıkış yapmıştı. Ardından Katula Katula şarkısı en çok çalınan şarkılardan biri oldu. Şu sıralar gündemde olsa da bunun nedeni şarkıları olmuyor.

Davut Güloğlu - Katula Katula

7. Rober Hatemo

90'ların sonunda müzik piyasasına girdi. 2006 yılındaki albümüyle zirveyi görmüştü.

Rober Hatemo - Beyaz ve Sen

8. Petek Dinçöz

2000'lerin başlarında ilk albümünü yaptı, 2002 yılında Foolish Casanova ile o döneme damga vurdu. Birkaç yıl zirvede olsa da 2010'ların sonlarında popülerliğini yitiren isimler arasına katıldı.

Petek Dinçöz - Kısmetsizim

9. Ebru Yaşar

1999'da Seni Anan Benim İçin Doğurmuş ile iyi bir çıkış yaptı, 2000'lerin ortalarına kadar istikrarlı devam etti ancak şu sıralar yeni nesile hitap etmeyen isimler arasında. Yine de magazin gündeminde yer almaya devam etmekte.

Ebru Yaşar - Aşkımız Buraya Kadar

10. Pamela Spence

Bu yıl yeni bir şarkı çıkarsa da 2004'teki İstanbul şarkısı zamanlarındaki kadar konuşulmadığı malum.

Pamela - İstanbul

11. Nalan

Onu 1994'te Of Aman Nalan olarak tanıdık, 2002'de Acemi Balık ile popülerliğini sürdürdü. Aradan geçen zamanda adı daha nadir anılan şarkıcılardan biri oldu.

Nalan - Acemi Balık

12. Abidin

Popstar furyasının ülkeyi ele geçirdiği bir dönemde yarışmanın birincisi olmuştu, hemen de albüm patlattılar ancak etkisi uzun süreli olmadı.

Abidin - Boşuna

13. Zeynep Casalini

2004 yılında Duvar adlı şarkısıyla zirve zamanlarını yaşadı, birkaç yıl daha popüler kalsa da sonrasında eski popülaritesinden uzakta kaldı.

Zeynep Casalini - Duvar

14. İrem

Hikayesini hepimiz biliyoruz; o dönemde bir hayli popülerdi ancak şarkının klibi çekildikten sonra istikrar gelmemişti.

İrem - Hayalet Sevgilim

15. Eylem

Eylem, farklı tarzıyla dikkatleri çekmişti. Şarkılarının altyapısının sağlam olması övülüyordu ancak o da devamını getiremeyen isimler arasında kaldı.

Eylem - Aman

16. Hepsi

Şimdi 20'lerinin sonlarına yaklaşan bir nesilin, ergenliğinde en çok dinlediği, odasının duvarlarında posterlerinin olduğu gruptu. 2005 yılında iyi bir çıkış yapmışlardı. Sonrasında neredeyse her grubun başına geldiği gibi bir arada kalamadılar.

Hepsi - Yalan

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erlik

bu listeye göre epey çile çekmişiz.

bahadir-aydogdu

Sadece pop müziğe yöneltilmiş, başka müzik türü yok mu? Pamela bile Alternatif Rock, ben den birkaç örnek size, Grup 84 (Hacettepeliler), Buz, Anemi, Tual, Aslı, Grup Koridor... Hepsi de bana göre çok iyiydi...

erlik

Gerçekten ne oldu bunlara ? Saydıklarının neredeyse tamamının çok sağlam şarkıları vardı. Manga mesela ne oldu ? Grup düş nerede ? ki yaz gelse şarkısını hala mırıldanırım.

bahadir-aydogdu

Para, para, para, yıl 2010 kral tv de 1 ay klip çevirme bedeli 25000-30000 tl arası, şimdi ne kadardır bilmiyorum, bu insanların hiçbirinin parası yok, Türkiye'de kaliteli müzik yapmanın bir önemi yok, paran varsa gerisi kolay... (Bknz. günümüz soytarıları)

grape_fruit

Lara aralarındaki en iyi bence...kesinlikle dönmeli, harbi ses var hatunda..

Gizli Kullanıcı

Lara bildiğim kadarıyla ciddi bi kaza geçirdi o yüzden ara verdi diye biliyorum

depresifon

Nez (bayan göt) şarkıcı mıydı aaaaaa :D

erlik

bu ablanın klibi çıktığında elemanın biri arkadaşına " lan oğlum lisede kı.. na bakacaz diye yerlerde sürünürdük, şimdi görmeyen kalmadı" demişti. Bayan götü okuyunca hatırladım

depresifon

Artık göt görmek için yerlerde sürünmeye gerek yok.ortalık göt kaynıyo..

Görüş Bildir