Görüş Bildir

etiket 2000'lerin Başında Ortalığı Kasıp Kavuran Efsane Boyband: Blue

Anasayfa > Müzik

Biliyorsunuz; artık her döneme, her jenerasyona bir boyband düşüyor. 80'ler New Kids On The Block, 90'ların başı Take That, 90'lar sonu Backstreet Boys, 2000'lerin başı 'N Sync, 2000'lerin ortası Blue ve 2010'lar One Direction. Kronoloji bu şekilde; şimdi dilerseniz biraz geçmişe, Blue yıllarına dönelim.

2001 yılıydı, Backstreet Boys ve 'N Sync Amerika'yı ele geçirmişti. Ancak iki grubun da şöhreti düşüşteydi. O sırada İngiltere'den bu boşluğu doldurmak üzere 4 gençten oluşan Blue çıkış yaptı.

Lee Ryan, Duncan James, Simon Webbe ve Anthony Costa'dan oluşan Blue, o dönemin boyband şablonundan biraz uzaktı.

Daha yetişkin, daha doğal; ne derseniz deyin, Blue dönemi için farklı bir gruptu. Üstelik yaşları çok da büyük olmamasına rağmen duruşları böyleydi. Grubun en genci Lee Ryan o dönem sadece 18 yaşındaydı.

Grubun şarkılarında da başka bir tını vardı. Çıkış yapar yapmaz büyük bir çılgınlığa dönüşmeleri uzun sürmedi.

Gruptan öne çıkan isimler Duncan James ve Lee Ryan'dı. Bir anda genç kızların en önemli tartışma konusu "Lee mi, Duncan mı?" olmuştu.

Tatlı, sempatik erkekleri beğenen kızların tercihi Lee olurken, yakışıklı ve seksi olsun diyenler Duncan'ı seçiyordu.

İnternetin hayatımıza girdiği yıllar olduğu için hemen fan kulüpleri, forumlar açıldı. Ancak hala dergilerden kesilen fotoğraflar ve duvarları süsleyen posterlerin altın çağıydı. Kapağında Blue olan dergi hemen tükenirdi.

Hatta Blue Jean dergisi hediye olarak Blue'nun buzdolabı magnetini bile vermişti. Buzdolabımızın kapağında bile Blue'yu görmek istiyorduk.

Boyband sevmeyenlerin bile şarkılarını sevdiği bir gruptu aynı zamanda.

2001-2005 yıllarına kesinlikle damga vurdular.

Elton John ve Stevie Wonder gibi efsane isimlerle düet yaparak müzikal açıdan küçümsenen boybandlerin yüz akı oldular.

2005'te beklenen ayrılık geldi. Sesi her zaman övgüler alan Lee Ryan solo kariyere yöneldi. Ancak birçok örneğini gördüğümüz üzere grup kadar başarılı olamadı.

Yıllar sonra tekrar birleştiler ve 2011'de Birleşik Krallık adına Eurovision'a katılarak eski hayranlarına duygusal anlar yaşattılar.

2013'te yeni albümleri "Roulette"i yayınlayan grup, artık olgun bir müziğe yöneldiğini gösterdi.

Geçtiğimiz yıl son albümleri "Colours"ı yayınlayan Blue, sadık hayranları ile buluşmaya devam ediyor.

Blue, anılarımızda hep özel kalacak. ❤️

Blue, anılarımızda hep özel kalacak. ❤️

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
32
7
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Lestat

One Love, Sorry seems to be the hardest word, Fly By, Guilty güzeldir. Bir dönemin gençliğini duncan ve lee fanları diye 2ye bölmüşlerdi. Saygılar.

Solucanlı Gübre

Kalbim cit gozyasim pit yaslanmisiz lan 🥺 askim Lee ❤️

gulcecik

Anthony Türk’e benziyor derdik,adam gerçekten Türk kökenli çıktı😂