Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2 Kocası ve 2 Sevgilisi Olan Kadın, İçinde Bulunduğu Durumu Açıkladı!

-

Britanya'da yaşayan 45 yaşındaki Mary Crumpton'ın iki kocası ve iki sevgilisi var! Poliamorik bir ilişkinin nasıl olduğunu anlatan Mary, bu durumun yasal olması gerektiğini söylüyor. Mirror kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/wo...

İki kocası iki tane de sevgilisi olan Mary Crumpton, iki adamla evli olmanın nasıl bir şey olduğunu anlattı.

Mary, Tim Crumpton ile resmi olarak evli. Bu yıl ise kocası Tim'in de desteğiyle, John Hulls adındaki bir adamla daha evlendi. John ve Tim ile aynı evde yaşayan Mary, iki adamı da çok sevdiğini söyledi. Ayrıca Mary'nin 2 tane sevgilisi daha var. 4 partnerininden herhangi biri başka bir kadınla görüşmeye başlarsa onlar adına mutlu olacağını söylüyor.

Mary, birden fazla kişiyle evlenmenin yasal olması gerektiğini düşünüyor.

45 yaşındaki Mary, "John (2. kocası) zaten bizimle yaşıyordu, 2015 yılında birlikte yaşamaya başladık. John'la evlenince pratikte bir şey değişmiş olmadı sadece benim için duygusal anlamda bir değişiklik oldu. İkimiz de ömür boyu sürecek bir birliktelik istiyorduk ancak bu ülkede iki kişiyle evlenilmesi yasak. Tim (ilk kocası) de bu konuda oldukça destek verdi." diyor.

Mary ve John'un evlilik seremonisi, Chorlton Unitarian Kilisesi'nde gerçekleşmiş.

"Kilise oldukça ileri görüşlüydü ve bu gibi görüşlere saygılıydı. Kiliseye gidip John'la evlenmek istediğimi söyledim. Yasal olarak evlenemeyeceğimizin farkında olduğumu ama bu ilişkinin evlilik seviyesinde olduğunu her anlamda hissetmek istediğimi söyledim. Bildiğim kadarıyla Britanya'da bir ilke imza attık ve bu durumdan gurur duyuyorum. Diğer kiliseler de böyle destekleyici olmalılar."

"Her şey çok iyi gidiyor. Tim ve John çok iyi anlaşıyorlar, birlikte bisiklet turlarına çıkıyorlar."

"İkisini de seviyorum. Benim için 2 eşim var ama yasal olarak sadece Tim ile evliyim. Eğer ben iki tane kocam olsun istiyorsam yasaların da buna saygı duyması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bir kaza geçirsem ve hastaneye yatırılsam, yasal olarak Tim ile evli olduğum için hastanede muhatap olunacak kişi o olacak. Evet, Tim ve John birbirleriyle çok iyi anlaşıyorlar bu yüzden Tim, John'un fikrine danışır. Ama diyelim ki ikisi ortak bir karara varamadılar. Bu koşulda Tim'in fikri resmi olarak kabul edilecek ve John'un söz hakkı olmayacak."

"Tim ile resmi olarak evlenemediğimiz için onun yasal olarak hiçbir söz hakkı yok ve bu durum beni üzüyor."

"Bence bu durumun değişmesi lazım. Birden fazla partneri olan birçok insan var. Yasaların da bu insanları tanıması lazım. Bu konuyu parlamentoya taşımalıyız. Bunun gerçek olması için elimden geleni yapacağım, gelecek yıl için hedefim bu."

"Britanya'da poliamorik ilişki yaşayan insan sayısı düşündüğünüzden daha fazla."

Poliamori ise, bireylerin birden çok sevgiliye sahip olabildikleri, söz konusu ilişkiye dahil olan herkesin bu durumun bilincinde olup bunu onayladığı, monogaminin ya da monamorinin tersi niteliğinde, insanlar arası ilişki türü.

"İlk kocam Tim de başka bir kadınla görüşüyor ve o mutlu olduğu için ben de mutluyum."

"Kocam başka birisiyle görüşüyor diye onu kıskanmıyorum, aksine o mutlu olduğu için ben de mutluyum. Ve bence kıskançlık, kaybetme korkusu yüzünden doğuyor. Tim ile ilişkimiz çok iyi gidiyor ve birbirimizi çok seviyoruz. Görüştüğü kadınla da tanıştım, çok tatlı birisi. İkinci çocuk doğduğunda çocuklarınız arasında ayrım yapmadan nasıl hepsini eşit seviyorsanız, bu durum da öyle bir şey. Sevginin bir sınırı yok."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcin-sahin83

Dünyanın ilişki dengesini meğer bu kadın bozuyormuş

gzm-ynklr

Mutluluklar ))).

suspicious

sevgili bulamamaktan yakınan hanımlar, bu kadın bu tiple 4 tane bulduğuna göre bence umudu kesmeyin. problemi de artık bilmiyorum nerede ararsınız :D.

gzm-ynklr

güldürdün )))

g.lothlorien

işte böyle kendini bilmez midesizler yüzünden lgbt ve lgbt bireyleri güme gidiyor, aynı kefeye konuyorlar ya şimdi hepsi, ona üzülüyorum...

kahraman-sezer

Onedio'da olmasa dünya gavat piyasasını tanıyamayacaz :)

csa88

sesli güldümm, çok iyiydi :))))

gzm-ynklr

çok iyi bu koptum buna

Görüş Bildir