17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde Enkaz Altında Kalan ve Ailesinin Çabalarıyla Kurtulan Depremzedenin Yaşadıkları

-

Bugün 17 Ağustos; Türkiye'nin en kara günlerinden birini yaşadığı Marmara Depremi'nin 19. yıl dönümü... Saat 03.02'de, merkez üssü Gölcük olan 45 saniyelik depremde binlerce canımızı yitirdik. Depremi bizzat yaşayan, enkaz altında yaşam mücadelesi veren ve ailesinin çabalarıyla kurtulduktan sonra yaralarını saran Alice is punk Twitter'da tüm yaşadıklarını anlattı.

Kaynak: https://twitter.com/alice_is_punk

👇

Eksildik Uykumuzda: Bugün #17Ağustos1999 Marmara Depremi'nin 19. Yıl Dönümü - onedio.com
Eksildik Uykumuzda: Bugün #17Ağustos1999 Marmara Depremi'nin 19. Yıl Dönümü - onedio.com

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20

#21

#22

#23

#24

#25

#26

#27

#28

#29

#30

#31

#32

#33

#34

Enkaz altından sağ kurtulduktan sonra hayata sıkı sıkıya tutunan Alice is punk'ın mücadelesinin devamını blog'undan okuyabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the-economist

depremden önce kirada oturan ve bir ev sahibi olmaya çalışan bir aileymişiz biz. depremden ertesi gün almaya çalıştığımız evin izi bile kalmamış ne hikmetse. yıllar önce duvarlarından deniz kabuklarının betonlarından çimento kağıtlarının çıktığını öğrendiğimiz evlerden yuva yapıcaktık kendimize. ' maliyetten' keserek ev yapan mütahitler ertesi gün arkada iz bırakmamak için yıktıkları evimizin harfiyatını taşıyacak iş makinesi de kamyon da buldular. ama yine aynı biz akrabamız ve eşi günlerce enkaz altında bekleyip renkleri kot pantolon rengine dönene kadar bir kepçe bulamadık. yine bir akrabamız çocuklarının enkazın dışında kalan parçalarını kedi köpek yemesin diye yanıbaşlarında kepçe bekledi. herkes bir parça eksildi, herkes bir parçasını yitirdi Gölcük'te ama galiba bizi reklamlardaki tedbirsizlik değil insansız(lı)k yaraladı en çok..

kreyzi_ufuruk_34

Ağlattın be bacım Allah o acıları tekrar yaşatmasın. Bu arada Veli Gocer ve Onun gibi muteahhıtlerınden karıları kızlarını buradan sıkıyoruz selamlar olsun kansız orosupu cocuklarına.

ust_akilli

Depremi yaşayan 90 kuşağı için hatıralar ikiye ayrılır; depremden önce depremden sonra ?

gece-gunes

Hayale gibi , sanki kitap okuyormuşum gibi.

emriye-coskunsu

Annemin kuzeni kucaginda 5 aylik bebegiyle can verdi o depremde ve annesi hala mezarina gidemedi hala inanmiyor kizinin torununun ve damadinin öldügüne kizini 5 aylik bebegiyle kucak kucaga gömmüsler Rabbim tekrar yaşatmasın olenlere gani gani rahmet etsin mekanları cennet olsun insallah 😞😞

Görüş Bildir